בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הר חברון: אנרכיסטים חדרו לבתי יהודים והותקפו

אנרכיסטים הגיעו השבת למצפה יאיר, נכנסו לבתי תושבים, צילמו אותם וערכו פרובוקציה. האנרכיסטים הותקפו על ידי מתיישבים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד אלול תשע"ח - 21:25 25/08/2018
גודל: א א א
ערבים ואנרכיסטים בהר חברון (צילום: הלל מאיר TPS)
ערבים ואנרכיסטים בהר חברון (צילום: הלל מאיר TPS)

המשטרה מפרסמת כי אנרכיסטים שהגיעו היום סמוך ליישוב מצפה יאיר שבדרום הר חברון הותקפו על ידי יהודים.

האנרכיסטים הגיעו למקום כשהם מצויידים במצלמות והחלו להתקרב לשטחי היישוב וא דווח כי נכנסו לשני בתים של משפחות במקום. בנוסף התעמתו האנרכיסטים עם התושבים. לטענתם תושבי מצפה יאיר הגיעו למקום היכו אותם ושברו את מצלמותיהם. המשטרה הודיעה כי פתחה בחקירה.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, אמר בתגובה לאירוע כי:

״לאחר שפעילי ארגון תאעיוש האנרכיסטי תמכו בבניה לא חוקית ערבית על אדמות מדינה שם ביצע כוח פעולת אכיפה, בחרו בתגובה להפר את שלוות השבת של תושבי מצפה יאיר, תוך שהם חודרים לבתים פרטיים, מצלמים בתוכם ומפרים צו שטח צבאי סגור. כל זאת במטרה לייצר פרובוקציה. כל אדם בריא שהיו מתפרצים לביתו היה פועל להגן על ביתו ובני משפחתו ולסלק את העבריינים הפולשים. 
כשפעילי השמאל הבינו שהם עומדים להעצר   הם ביקשו להתפנות לבית החולים, אך מבדיקה שערכנו בבית החולים מדובר שוב בהצגות שנועדו לייצר כותרות. אנו שבים וקוראים לצה"ל ולמשטרה להוציא כנגד החבורה צווי הרחקה מהאזור. הימצאותם גוררת עבירות על החוק ופגיעה ביישובינו. כל יישוב אליו הם מגיעים סובל בהמשך מפריצות וגניבות ובנייה לא חוקית מסיבית מצד הערבים מסביב. הגיע העת לשים לזה סוף, אחת ולתמיד״.

דובר צה"ל הגיב לאירוע ומסר כי  "הבוקר הגיעו מספר פעילי ארגון תעאיוש לאזור בו מתקיימת בניה בלתי חוקית פלסטינית, סמוך למצפה יאיר, שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה. לאחר שהוחרמו הכלים המשמשים לבניה, עלו הפעילים לכיוון היישוב במטרה לעורר פרובוקציה, ובמקום התפתח חיכוך בינם לבין המתיישבים המתגוררים באזור.

לוחמי צה"ל שהיו במקום הכריזו שטח צבאי סגור על מנת למנוע המשך חיכוך, אך חלק מפעילי הארגון סרבו להתפנות והפרו את הצו שהוטל במרחב. בהמשך הפעילים התפנו והחיכוך הסתיים".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד