בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארגוני השמאל ביקשו מגרמניה: "אל תתנגדו לתנועת החרם"

ארגוני שמאל הממומנים על ידי הקרן החדשה לישראל פנו למחוקקים בגרמניה ומחו על התנגדותם לתנועות החרם. לדבריהם החרם מסייע לירידה "באנטישמיות הישראלית"

  • יח"צ
  • ח' תמוז תשע"ט - 12:39 11/07/2019
גודל: א א א
תומכי חרם בחו"ל. ארכיון  (Flickr upload bot)
תומכי חרם בחו"ל. ארכיון (Flickr upload bot)

לפני כחודש  פנו שישה ארגוני שמאל קיצוני במכתב לד"ר וולפגאנג שאובל, נשיא הבונדסטאג, בית המחוקקים התחתון של גרמניה, כדי  להתנגד  לאישור החלטה בבונדסטאג המגנה את את תנועת החרם - ומגדירה אותה כאנטישמית.  

במכתב, שנשלח גם לשר החוץ הגרמני הייקו מאס, כותבים מנכ"לי הארגונים בצלם, גישה, המוקד להגנת הפרט, יש דין, עדאלה, רופאים לזכויות אדם-ישראל ושוברים שתיקה, כולם ארגונים הממומנים על ידי הקרן החדשה לישראל וגופים זרים, כי: ״למרות שאיננו מהווים חלק מתנועת ה-BDS, אנו מודאגים מאוד מהמגמה ההולכת וגוברת לטעון כי כל מי שתומך במימוש זכויות האדם של פלסטינים הוא אנטישמי".

"אנו דוחים מכל וכל את הרעיון לפיו חרם, מניעת השקעות, ועיצומים, הם אנטישמיים כשלעצמם. למעשה, תנועת ה-BDS מתנגדת במפורש לכל צורות הגזענות, לרבות האנטישמיות", כתבו ארגוני השמאל הקיצוניים.

במכתב נאמר עוד: "האנטישמיות היא אמיתית ונוכחת. יש להיאבק בה - ולהביסה - בכל מקום שבו היא מתקיימת. אולם השוואתה של האנטישמיות ל-BDS פוגעת במאבק באנטישמיות עצמה. ה-BDS היא טקטיקה לא אלימה ותנועה שיזמה החברה האזרחית הפלסטינית, ואשר נתמכת על-ידי עשרות אלפי אנשים בעולם. זאת, כחלק מהמאבק לסיום הכיבוש הישראלי וכפעילות למען שוויון, חופש, כבוד וצדק לכל הפלסטינים".

מארגון בצלמו הפועל לזכויות אדם ברוח יהודית תקפו ארגוני השמאל ואמרו: "שוב מוכח שארגונים אלו שמופעלים במימון הקרן החדשה פועלים שוב ושוב לפגוע באזרחי ישראל. בעוד מדינות העולם פועלות נגד החרם לצערנו דווקא ארגונים ישראלים פועלים ומעודדים אותו. אנחנו קוראים  שוב לממשלת ישראל למנוע כל קשר עם ארגוני הקרן החדשה לישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד