בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארדן דרש להכיר ביישוב עשהאל שבהר חברון

במכתב ששלח השר גלעד ארדן לראש הממשלה הוא דורש להכיר ביישוב עשהאל שבדרום הר חברון כיישוב מן המניין. "אין כל מניעה בדבר"

  • יח"צ
  • כ"ד טבת תשע"ט - 13:13 01/01/2019
גודל: א א א
יישוב בהר חברון. ארכיון
 (צילום: אלחנן גרונר)
יישוב בהר חברון. ארכיון (צילום: אלחנן גרונר)

השר לבטחון פנים גלעד ארדן פנה במכתב לראש הממשלה וביקש ממנו כי יביא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה את ההצעה הדחופה להכיר באופן רשמי ביישוב עשהאל שבדרום הר חברון.

היישוב עשהאל ממוקם במועצה האזורית הר חברון, ומתגוררות בו כיום כ-60 משפחות עם כ-200 ילדים. מדובר ביישוב צעיר, היושב במרכז המועצה האזורית. בנוסף, מדובר ביישוב הממוקם במיקום אסטרטגי, בין העיירות הערביות של הר חברון לבין הפזורה הבדואית הבלתי-חוקית בנגב.

היישוב עשהאל כולו יושב על אדמות מדינה מוכרזות. כמו כן, ליישוב קו כחול מוכרז, ותב"ע בהליכי תכנון מתקדמים, שלא ניתן לקדם בשל היותו של היישוב יישוב בלתי מוכר. למעשה, אין כיום שום מניעה משפטית כלשהי להכרה ביישוב.

להיעדר הכרה רשמית ביישוב, השפעה בעיקר על שגרת חיי היום יום של המתיישבים. השפעה זאת מתבטאת באספקת החשמל והמים הבלתי סדירה ליישוב, בתשתיות הביוב והכבישים הבלתי תקינים, ובעיקר בהיבט של בניית מבני קבע ביישוב – שאינה אפשרית כיום, ומאלצת את התושבים להתגורר בקרוואנים. בנוסף, למצב הקיים גם השלכות ביטחוניות, לאור העובדה שהיישוב אינו זכאי לתקן של רכז ביטחון צבאי שוטף, ולמרכיבי ביטחון שונים להם זוכים יישובים מוכרים.

השר ארדן: "אדוני ראש הממשלה, לאור העובדה שאין למעשה מחלוקת כי ההתיישבות בהר חברון אינה התיישבות זמנית, אני פונה אליך ומבקש כי הממשלה תדון בישיבתה הקרובה, בהצעה דחופה להכיר באופן רשמי ביישוב עשהאל וכך סוף סוף ייעשה הצדק עם תושביו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד