בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בבוקר התחפושות: "מצור" על ילדי חברון

הרמטכ"ל ושר הביטחון הגיעו לביקור, והאזור נחסם במפתיע תוך פגיעה קשה בתושבים. ברוך מרזל נעצר, והמח"ט התנצל בפני התושבים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אדר תשע"ח - 09:24 27/02/2018
גודל: א א א

צפו: ברוך מרזל נעצר

שר הביטחון ליברמן והרמטכ"ל אייזנקוט הגיעו הבוקר לביקור בחברון, אך הדבר הביא לפגיעה קשה במרקם החיים של התושבים היהודים.

באופן מפתיע נסגר האזור בצו שטח צבאי סגור בשל ביקור הבכירים, ושוטרים מנעו מעבר מכלל התושבים היהודים, ובהם ילדי הגנים ובתי הספר, שהבוקר יצאו למוסדות מחופשים לכבוד חג הפורים הקרב ובא.

"הילדים שלנו יצאו עם התחפושות ונאלצו לעמוד המון זמן בגשם", אמרה לקול היהודי ציפי שליסל תושבת חברון. "במשך שעה בערך נמנעה מהם היציאה למוסדות. לפחות שהיה בוחר יום אחר, לא עם התחפושות ולא עם הגשם, אבל הבעיה המרכזית היא לא זה אלא התפיסה הביטחונית של המבצרים וההתגוננות, שיושבים וממתינים לפיגוע הבא", אומרת שליסל. "צריך לשנות ראש, לשחרר את חברון מהמחבלים ולעשות ממנה עיר נורמלית".

ליברמן ואייזנקוט הגיעו גם לצומת אלאור, בה התרחש בפורים לפני שנתיים פיגוע הדקירה שזכה לפרסום לאחר שהחייל אלאור אזריה ירה במחבל הפצוע וחיסל אותו, אך נשפט באשמת הריגה ונשלח למאסר.

ברוך מרזל, תושב שכונת אדמות ישי, ביקש לצאת מהשכונה אך שוטר מנע זאת ממנו. מרזל ביקש מספר פעמים להבין מדוע נותנים לערבים לעמוד במסלול הביקור, אך מונעים מילדי היהודים לצאת למוסדות החינוך, וממנו ללכת לתפילה. בתגובה עצר אותו השוטר על הפרת צו לאחר שהודיע לו כי אין אפשרות כרגע להתפלל". מרזל שוחרר כעבור זמן מה.

תושבים מחברון אומרים כי כתוצאה מהביקור "נפגע מירקם החיים העדין בעיר ושובשו מסיבות פורים של הילדים שלא הורשו להגיע לבתי הספר והגנים". 

בעקבות האירוע, שיגר מח"ט חברון הודעת התנצלות לתושבים וציין כי מלכתחילה לא תוכננה החסימה, אך היא בוצעה הבוקר בשל אילוצים שונים. "המחט ביקש להתנצל אישית על עוגמת הנפש שהתקיימה הבוקר עם העיכוב בהסעת התלמידים ועל עמידתם בגשם", נכתב בהודעה שהופצה לתושבים. "עשינו את כלל המאמצים בהכנות המקדימות על מנת לאפשר תנועה ולא לפגוע בשגרת החיים. הבוקר נכנסו אילוצים שלא איפשרו אחרת. אנו שבים ומתנצלים על כך. אנו מסתכלים קדימה יחד איתכם אל שמחת החג ואל קריאת המגילה ואירועי הפורים ונבטיח שיעברו בע"ה בשלום וללא פערים".

ברוך מרזל אמר בתגובה: "במקום לשחרר את אלאור אזריה, שר הביטחון והרמטכ"ל עסוקים בביקורי ראווה, ומשבשים את הסדר. הרמטכ"ל היה צריך לתת חנינה לאלאור, וליברמן הוא שר ביטחון כושל שלא מסוגל להגן על חיילים".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד