בע"ה י"א ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביום שישי: פרובוקציה ערבית בעינות ענר סמוך לטלמון

לאחר ההשתלטות הערבית על תל ארומה, מחר מתכננים ערביי ראס כרכר להגיע בהמוניהם לעיינות ענר שבגוש טלמונים. "מעוררים פרובוקציה ורוצים להשתלט על השטח"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אדר תש"פ - 17:12 27/02/2020
גודל: א א א
צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של הכפר ראס כרכר
צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של הכפר ראס כרכר

ביום שישי הקרוב צפויים להגיע מאות ערבים למעיינות 'עינות ענר' הסמוכים לישוב נריה שבגוש דולב-טלמונים במערב בנימין, ולעורר שם פרובוקציה. "כמו באירוע שנערך בשנה שעברה, מטרתם ליצור פרובוציה וטענת בעלות על המקום", אמרו תושבים מיישובי האזור.

בהודעה שפורסמה ברשתות החברתיות בערבית, נכתב כי כל תושבי האזור, בדגש על הכפר ראס כרכר הסמוך וכפרים נוספים, "נקראים להצטרף לטיול נעים, תפילות יום שישי וללמוד על ההיסטוריה הדתית של המקום", נכתב.

בדף הפייסבוק הרשמי של הכפר ראס כרכר נכתב "כולם חייבים לציית להוראות מנהיג האזור".

בהודעה שהופצה בקרב תושבי הישובים היהודיים באזור, נקראו התושבים "למנוע בכל דרך חוקית" את מה שכינו כהשתלטות ערבית על המקום.

"מעיינות ענר הינם בתוך קו כחול  או לפחות בשטח C.זה שלנו  .במקום הושקעו כספים רבים לפיתוחו לזכר מיטב בניינו יש לנו קשר עמוק אליו.לאחרונה נחנך מעיין לזכר הלל דחבש ז"ל, עם חורשה יפה".

"האם יעלה על דעתינו לערוך אירוע בתוך רמאללה? ביום שישי הקרוב בשעות הבוקר  אמורים להגיע לעיינות ענר מאות ערבים מכפרי הסביבה "לפיקניק". הארוע מאורגן היטב ע"י ראשי הפתח בכפרי האזור ומשוחררי עסקת שליט. מטרתו ליצור פרובוקציה וטענת בעלות על המקום".

"השנה אנו מבקשים למנוע את קיומו של האירוע מראש בכל דרך חוקית צבא משטרה מועצה ונשמח לכל רעיון  של כל אחד. אנו מבקשים כי הציבור יגיע למעיינות בשישי בבוקר  וכך הצבא יבין שאין ברירה אלא לבטלו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד