בע"ה ט"ז כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קטין יהודי חבר "בארגון טרור" המונה שני אנשים

הוכרע דינו של קטין נוסף שנעצר במסגרת "פרשת נחליאל" בה נעצרו צעירים מגוש טלמונים בחשד לפגיעה בערבים. השופטת קבעה כי היה חבר "בארגון טרור"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב אדר תשע"ט - 12:32 27/02/2019
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד קבע כי קטין שנאשם ב"פרשת נחליאל", בה נעצרו מספר אחים וצעירים נוספים בעבירות פגיעה בערבים, ביצע את העבירות המיוחסות לו.

בין העבירות: חברות בארגון טרוריסטי, הצתה, תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני, חבלה בכוונה מחמירה ועבירות נוספות.

את סעיף החבירות בארגון טרור השאירה השופטת בכתב האישום על אף שמדובר בעבירה שמיוחסת לקטין ולנאשם נוסף קטין אף הוא, בלבד. עורכי דינו של הקטין טענו לאורך המשפט כי ארגון טרור כהגדרתו בחוק הוא רק כזה המונה שלושה אנשים ויותר. עורכי הדין אף הביאו סימוכין משפטיים לאורך הדיונים. 

עם זאת בהכרעת הדין הטעימה השופטת להסביר מדוע חוק ארגון הטרור חל גם נגד הקטין. הדבר מלבד היותו עבירה בפני עצמה שהעונש עליה הוא מספר שנות מאסר עשוי להחמיר את כל מדרג הענישה בתיק. 

שאר הנאשמים בפרשייה הורשעו ונגזרו עליהם תקופות מאסר ארוכות.

על פי כתב האישום, במהלך השנים הלועזיות 2009-2013, בוצעו על-ידי פעילים יהודים, באזור בנימין, פעולות "תג מחיר" שכללו הצתות רכוש השייך לערבים וריסוס כתובות.

לפי אחד האישומים, הקטין וקטין נוסף "ביקשו להעביר מסר לגורמי הממשל במדינת ישראל, לפיו מעצר וחקירת החשודים בפרשת דומא לא יביא לסיכול פיגועי "תג מחיר".

 השניים הגיעו בחורף שנת תשע"ו, בעיצומם של ימי חקירות דומא, לבית בפאתי הכפר ביתילו, בו ישנו באותה עת בני זוג ובנם. הקטין האחר ריסס על קיר הבית את הכתובת: "נקמה ד"ש עצורי ציון".

השניים ניפצו חלון סמוך, השליכו רימוני גז צה"ליים לתוך הבית, ונמלטו בריצה מהמקום.

לפי אישום נוסף, לאחר רצח מספר יהודים, קשרו השניים קשר לפיו יציתו מבנה בו שוהים ערבים. השניים הגיעו לבית משפחה בכפר מזרעה אל קבליה בו ישנו בני המשפחה וזרקו שני בקבוקי תבערה לבית ומיד לאחר מכן נמלטו מהמקום.

באישום אחר, בתגובה לפיגוע בו נרצחו בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל, קשרו קשר לבצע פיגוע תגמול על הרצח. הארבעה יידו אבנים על רכבים ערבים, ניפצו שמשות רכב חונה וניקבו את צמיגיו ובהמשך הציתו רכב בכפר ביתילו.

עוד מיוחס לנאשם ולאחרים כי הצטיידו במקלות עץ ונסעו לכיוון הכפר הפלסטיני ראס כרכר, במטרה להכות ערבי. לאחר שהבחינו במתלונן, יליד 1955, שעסק באותה עת בעבודה חקלאית, ריססו בפני המתלונן גז מדמיע והכו אותו באמצעות המקלות.

 

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד