בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית המשפט הורה על שחרורם של עצורי תפוח

שוחררו שלושת הנערים והנערה שנעצרו במהלך ההתנגדות להרס שכונת תפוח מערב

  • דוד אור שחר
  • ו' תמוז תשע"ח - 11:20 19/06/2018
גודל: א א א
מעצרים בתפוח מערב (אהוד אמיתון TPS)
מעצרים בתפוח מערב (אהוד אמיתון TPS)

ארגון חוננו דיווח כי בית משפט השלום בפתח תקווה הורה אתמול (ב') על שחרורם של ארבעת העצורים שנעצרו במחאה על הפינוי ביישוב תפוח.

העצורים, 3 נערים ונערה, שוחררו בתנאים מגבילים, חלקם למעצרי בית למספר ימים.

על אחד מהם ביקשה המשטרה מבימ"ש כי יעכב את שחרורו, וזאת לצורך הגשת ערר לבימ"ש המחוזי מרכז בלוד שם צפוי להערך היום דיון נוסף בעניינו.

את העצורים ייצגו עו"ד ליטל פלדמן ממשרדו של עו"ד קידר ועו"ד אביחי חג'בי מטעם ארגון חוננו.

פינוי מתנגדי הפינוי בשכונת טל בנימין (תפוח מערב) בשומרון, לווה בעימותים ואלימות קשה. גם בקרב המפונים וגם בקרב השוטרים נרשמו פצועים, ולידי הקול היהודי הגיעו עדויות רבות ואף תיעודים של פצועים, ונערים ונערות שסיפרו כי בתוך הטיוליות בהם הובלו המפגינים שפונו במוצאי השבת וביום ראשון, הוכו רבים מהם בידי השוטרים.

כמה מהעדויות הן על שוטרת מג"ב, שעל פי הטענות דיברה בגסות ואף נהגה באלימות עם נערות ונערים בתוך טיולית שיצאה מתפוח מערב לפנות בוקר של יום ראשון. באחד התיעודים שהגיע לידי הקול היהודי נראית השוטרת כשהיא מעשנת בתוך הטיולית העמוסה, וזאת בניגוד לחוק ולנהלים.

פנינו לדובר מג"ב, שם בדקו את המקרה ומסרו בנוגע לעישון בטיולית שתועד, כי השוטרת תטופל משמעתית. "לאחר בירור הפרטים אכן עולה שהלוחמת פעלה בניגוד להנחיות ולערכים שלאורם פועלים במג"ב. הלוחמת תטופל משמעתית והלקחים יופקו", נמסר ממג"ב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד