בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלחץ רע"מ: הוקפאה הריסת בניה בלתי חוקית בנגב

רשויות האכיפה קיבלו הוראה שלא לאכוף אכיפה מקדמת הסדרה בביר הדאג'. ח"כ בן גביר: "אפילו בחלום בלהות, לא דמיינו שימכרו כל כך מהר את הנגב לפורעי חוק".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אב תשפ"א - 17:35 14/07/2021
גודל: א א א
(קרדיט: רשות הבדואים)
(קרדיט: רשות הבדואים)

לאחר דרישת התנועה האיסלאמית להעביר את רשות הבידואים ממשרד ראש הממשלה למשרד הרווחה, דווח אתמול כי מסמך פנימי של המשרד לביטחון פנים חושף כי הכפר ביר הדאג' יזכה להקלות מיוחדות. רשויות האכיפה קיבלו לכאורה הוראה לעצור את האכיפה מקדמת הסדרה בביר הדאג' בנגב. 

על פי הדיווח של כתב 12, תמיר סטיינמן, לראשונה בעידן הקואליציה שכוללת מפלגה ערבית – ניתנה הנחיה של הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב להפסיק למשך חודש את האכיפה נגד בנייה בלתי חוקית. ביישוב מתגורר שבט אל-עזאזמה, בסיס הכוח של ח"כ סעיד אל-ח'רומי.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

ההוראה לעצור את האכיפה מקדמת ההסדרה בביר הדאג' התקבלה על ידי המשרד לבטחון פנים, למעט אכיפה מנהלית. 

מלשכתו של חה"כ איתמר בן גביר נמסר בתגובה: "מדובר בשערורייה שאפילו בחלום בלהות לא דמיינו שימכרו כל כך מהר את הנגב לפורעי חוק. ביישוב המדובר, קיים מרכז הכח של מנסור עבאס וסעיד אלחרומי. אפנה ליועמ"ש ואודיע לו כי בכוונתי לעתור לבג"ץ, אם מדיניות בלתי חוקית זו לא תתבטל לאלתר", דברי חה"כ בן גביר.

הצביעו והשפיעו - סקר הגולשים של הקול היהודי >>

מרשות הבדואים נמסר בתגובה לדברים כי מנהליה נפגשו השבוע עם ועד ביר הדאג', אשר הביעו הסכמה להיכנס להליך הסדרה.

על פי הסיכום, בחודש הקרוב ישבצו את המשפחות במגרשים ולאחר מכן יתחילו בהסכמי הסדרת הישוב. בהמשך סוכם שבשלב זה יוקפאו הליכי האכיפה אך בניה חדשה תמשיך להיאכף כרגיל.

לדברי מנהלי הרשות, גופי האכיפה ימשיכו באכיפת בניה בלתי חוקית ובימים הקרובים יחולקו צווים מינהליים לתושבים שבנו בניה חדשה.

כזכור, בתחילת השבוע אמרו בכירים במפלגת רע"מ של התנועה האיסלאמית כי בממשלה הבינו את המסר שהעבירו להם, ובהתאם בנט ולפיד הנחו את הצוותים שלהם להעברת רשות הבדואים למשרד הרווחה והקמת ועדה בין משרדית לענייני החברה הערבית.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד