בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרסום ראשון

בליל החג: בית הוצת ונשרף כליל במצפה חגית

ביתו של שמואל צייגר במצפה חגית נשרף כליל לאחר שככל הנראה הוצת בידי ערבים בליל החג. "אני יודע טוב מה זו התנכלות, את העדר גנבו לי בעבר. אך עכשיו גם כל מה שהיה לי הפך לאפר"

  • דוד אור שחר
  • כ"ד ניסן תשע"ט - 15:43 29/04/2019
גודל: א א א

שמואל צייגר, בעל חוות צאן ובקר במצפה חגית עדיין המום משאירע לו בליל חג שביעי של פסח. ביתו וכל רכושו נשרפו בזדון ככל הנראה על ידי ערבים מהאיזור.

שמואל רגיל לנסיונות ההתנכלות השונים, לגניבות צאן מהן סבל בעבר. אך הפעם לא נותר לו אלא להודות על כך שלא נפגע בגופו מהאש שכילתה את ביתו.

"אני ישבתי בבית, אני רועה צאן, ישבתי לארוחת החג. בסוף הארוחה אני שומע רעש, אמרתי לחבר שלי שהתארח אצלי תצא רגע החוצה תסתכל שמעתי רעש. הוא אומר לי אין כלום שום דבר", מספר צייגר בשיחה עם הקול היהודי.

"אנחנו יושבים שוב, ולקראת סוף הארוחה שוב אני שומע רעש, הפעם מן חיכוך כזה של ברזל. אמרתי לו בא עכשיו אני יעשה איתך סיור ונראה".

"עשינו ככה סיבוב יסודי והסתכלנו ושוב הכל היה בסדר. האיסטינקט אמר לי שוודאי יש משהו, לא דמיינתי, אבל לאחר הסריקה כאמור לא ראינו ונכנסתי שוב הביתה", תיאר.

"פתאום אנחנו שומעים פצפוצים כאלה של אש ואני רואה להבת אש בכניסה לבית שלי.

אין לי בנקודה הזאת שום נקודת חשמל, שום כלום, האש התחילה מהצתה".

"התחלתי לשים צינורות, קערות מים אבל אין אצלנו זרם טוב בצינורות כי בגלל שמדובר בנקודת התיישבות קטנה אין לנו מספיק לחץ במים".

עד שהגיעו כוחות הכיבוי כבר לא נותר לעשות דבר. "בין עשרים דקות לחצי שעה לקח לכיבוי להגיע וכבר לא היה מה לעשות. במהלך העשרים דקות האלה האש כילתה את הכל ולא נשאר לי כלום. נגמר הסיפור זהו. הכל נשרף עד לאפר".

"החוה שלי היא חווה קטנה עם כבשים ובקר. בעבר גנבו עדר ביישוב לא פעם ולא פעמיים, אצלי אישית נגנב פעם אחת. אנחנו מכירים טוב מאוד מה זה התנכלות.

אני כל הזמן מרגיש ששמים עלי עין הבדואים באיזור. לא רק מרגיש, ממש רואה אותם עם משקפות ותצפיתנים מסתכלים לכיווננו כי רוצים לגנוב את העדר. בגלל זה גם יצאתי החוצה לראות מה קורה. רואים שההצתה הזו תוכננה מראש. הפעם הם לא גנבו כלום רק שרפו לי את הבית הכליל. נזק של מאות אלפים. מזומנים והכל", הוא אומר בצער.

"המשטרה תפקדה כראוי אבל לקח להם בין 20 ל-30 דקות להגיע. אבל הם גם מגדירים את זה כחשד להצתה".

המשטרה חוקרת כאמור אחר המציתים, מצלמות האבטחה שהיו בביתו של צייגר נשרפו אף הן כליל ולדבריו לא היו מגובות כך שפעולות החקירה מורכבות יותר. צייגר מצפה מהמשטרה כי תמשיך לעשות הכל על מנת להעמידם לדין ובינתיים חושב על הדרך בה יוכל לשקם את ביתו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד