בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במהלך החג: אלימות משטרתית כלפי תושבים בגוש שילה

תושבים מגוש שילה שסיירו במהלך החג באזור העיר הערבית שנבנית סמוך לישוב עמיחי, הוכו בידי שוטרי מג"ב שהרחיקו אותם מהמקום בכוח ואף ירו לעברם רימוני הלם וגז, חרף העובדה שבין התושבים נכחו פעוטות וילדים.

  • אלישע ירד
  • ג' תשרי תשפ"ב - 17:59 09/09/2021
גודל: א א א
(קרדיט: "גאולת ציון-בחזון ובמעש")
(קרדיט: "גאולת ציון-בחזון ובמעש")

המחאות כנגד בניית העיר הערבית בגוש שילה: אחרי כמעט שנתיים של מאבק נחוש מצד תושבי גוש שילה כנגד בניית העיר הערבית, שהביא במספר פעמים לעצירת הבניה לזמן ממושך - נראה שהחליטו במערכת הביטחון ובדרג הפוליטי לאפשר את המשך התפתחות העיר בכל מחיר.

תושבים מיישובי גוש שילה שהגיעו במהלך החג לשטח בו נבנית העיר, הורחקו באלימות בידי שוטרי מג"ב שחשו למקום האירוע והחלו לירות לעברם רימוני הלם וגז חרף העובדה שבין התושבים נכחו פעוטות וילדים. 

אחד התושבים סיפר כי ניסה לצעוק לעבר שוטרי המג"ב כי יחדלו לירות לעברם, אך הם היו "אחוזי טירוף" כלשונו, ולא עניינה אותם המצאותם של ילדים בין הנוכחים. "אולי גם העובדה שהאירוע התקיים בחג ולא היתה לנו אפשרות לתעד את האלימות מפאת קדושת החג, גרמה לשוטרים לנהוג באלימות חסרת פרופרוציות", אמר.

בהמשך החג קבוצת תושבים נוספת שהגיעה להר, נתקלה במארב משטרתי של שוטרי מג"ב שעיכבו ללא סיבה הנראית לעין שלושה תושבים שהגיעו יחד עם ילדיהם.

רק לאחר 20 דקות אחרי שהבינו כי אין כל עילה לעוצרם, שוחררו התושבים, לא לפני שאויימו בידי שוטרים כי "היינו פה עכשין במארב, אין לנו דרך לקשור אתכם לאף עבירה, אך פעם הבאה אתם תיעצרו".

עמישב מלט, ממארגני המחאה, מסר: "אירוע האלימות המטורף כלפי תושבים וילדים במהלך החג, מראה כי במערכת הביטחון החליטו שלא להתייחס לסכנות הביטחוניות והאסטרטגיות הרבות שכרוכות בבניית העיר, והם נחושים להמשיך את הבניה בכל מחיר".

"על מדינת ישראל להתעשת ולעצור במיידי את בניית העיר, ולהקים במקום ישוב יהודי פורח. רק עם נוכחות יהודית בכל המרחב - נוכל לשמור על אחיזתנו בארץ ולמנוע הקמת מדינה פלסטינית", אמר מלט.

בתחילת השבוע מחו תושבים כנגד בניית העיר הערבית סמוך לגוש שילה, הותקפו בידי פועלי הבניין הערבים שאחזו בידיהם אלות ואבנים, ואיימו על התושבים כי יוכו באם לא יעזבו את המקום. 

אחד התושבים סיפר כי פועלי הבניין הערבים הקיפו אותם תוך שהם אוחזים בידיהם אלות ומאיימים עליהם בערבית כי יעזבו את המקום במיידי - ולא, יוכו באלימות.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 57 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד