בע"ה ט' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במסגרת עסקת המאה: חוק אזרחי ביהודה ושומרון

על פי דיווח שמתפרסם הערב טראמפ צפוי להסכים להחלת החוק אזרחי על היישובים היהודים בשטחי יהודה ושומרון

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אייר תשע"ט - 21:36 12/05/2019
גודל: א א א
טראמפ ונתניהו (חיים צח/לע"מ)
טראמפ ונתניהו (חיים צח/לע"מ)

על פי דיווח שפרסם הערב כתב חדשות 12 עמית סגל ארה"ב צפויה להסכים על החלת החוק האזרחי בישובי יהודה ושומרון, וזאת במסגרת ''עסקת המאה'' שתפורסם בשבועות הקרובים.

על פי דיווחו של סגל תכנית טראמפ צפויה לכלול הכרה אמריקנית בכך שהיישובים ממילא יישארו בידי ישראל והערים הערביות ממילא יהיו בידי הערבים.

בשמאל הגיבו בזעם על הדיווחים לעומת זאת ראשי המועצות השונות ביהודה ושומרון בירכו על הדיווח וקראו לנתניהו לפעול בהקדם להחלתו של החוק המבורך.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי "החלת הריבונות על שטחי יהודה ושומרון אינה עוד דבר שהוא בגדר אזעקת שווא או דרישה מגזרית הזויה. בטוחני שהאמירה האמריקאית לא קרתה מעצמה אלא היא פרי העבודה המאומצת של ממשלת ישראל והעומד בראשה, בנימין נתניהו.

"פעולה נחרצת של הממשלה להשלמה המיידית של המהלך הנכון והצודק הזה היא דרישתנו והיא תפילתנו בעת הזו. אין מתאים מגוש עציון להיות הסנונית הראשונה של הבשורה ההיסטורית על החלת הריבונות הישראלית על יו"ש".

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, מסר ''אני קורא לראש הממשלה להודיע מיד עם הקמת הממשלה על החלת הריבונות על כל ההתיישבות היהודית ביו״ש כבסיס לכל תכנית והצעה שתבוא.

'אנחנו חייבים לנצל את חלון ההזדמנויות בממשל טראמפ ולאחר העברת השגרירות לירושלים וההכרה ברמת הגולן עכשיו הגיע זמן ריבונות ביהודה ושומרון״, הוסיף דמרי.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד