בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרסום ראשון:

במעלה לבונה הכריעו בעד עבודה עברית

ברוב מוחץ הכריעו תושבי מעלה לבונה להשאיר את צביון הישוב על כנו ולהמשיך לבנות בעבודה עברית. "ערבות הדדית, צדקה ואהבת הארץ"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד תמוז תשע"ז - 21:30 18/07/2017
גודל: א א א
עבודה עברית צילום: אלחנן גרונר
עבודה עברית צילום: אלחנן גרונר

הישוב מעלה לבונה הכריע אמש (ב') ברוב מוחץ בעד השארת המצב הקיים בישוב בו ישנה בנייה פרטית בעבודה עברית בלבד, כך נודע לקול היהודי.

במשך שנים רבות נבנה הישוב שנמצא בחבל בנימין, בעבודה עברית בלבד, ולפני מספר שנים ברוב זעום הותרה כניסת פועלים ערבים למספר פרויקטים ציבוריים, וזאת משום שהתקציב לבנייתם הגיע מגורמים חיצוניים.

אולם בשבועות האחרונים סער הישוב נוכח רצון של מספר תושבים בשינוי המצב הקיים, והיתר לכניסת עובדים ערבים לבנייה פרטית בישוב.

הצדדים הוציאו חומרי הסברה וטיעונים שונים, ואתמול (ב') בערב נערכה אסיפת תושבים, בה הוחלט ברוב מוחץ על המשך הצביון של הישוב והשארת המצב הקיים. מתוך 195 חברים הצביעו כ-175, מתוכם 106 בעד השארת המצב הקיים של עבודה עברית, בעוד רק 66 הצביעו בעד כניסת פועלים ערבים, ו-3 נמנעו.

תושב הישוב סיפר לקול היהודי כי במהלך השבועיים האחרונים נעשה בירור עומק בישוב ותוצאותיו ניכרו בהצבעה. לדבריו, הנוער של הישוב היה ברובו המוחלט חד משמעי בעד עבודה עברית ונגד כניסת פועלים ערבים, ופעל רבות לשכנוע ההורים.

לקול היהודי נודע כי לאור טענות חלק מהתושבים בדבר המחיר היקר של עבודה עברית, בוחנים כעת בישוב הקמת קרן סיוע לבנייה, שתיתן מענה לעניין.

"על איזה חלום יחלמו הנינים שלנו?"

"הקשר שלנו לארץ ישראל הוא ממש כמו קשר חי ושמח בין איש לאשה", נכתב במנשר שהפיצו התושבים בעד עבודה עברית. "כאשר אנו אומרים לארץ: "כן! אנחנו רוצים אותך!", באותה נשימה אנחנו שוללים באופן מוחלט כל בן זוג אחר.

אנחנו עושים מאמצים אדירים לבנות ולהבנות בארצנו, ובאותה נשימה אנחנו שוללים כל ניסיון של נוכרי להיאחז בה. כך אומרת הנהגת היישוב בתחילת בית שני, לנוכרים הבאים "לעזור" לבנית בית המקדש בעזרא פרק ד': "לא לכם ולנו לבנות בית לאלקינו כי אנחנו יחד נבנה לה' אלקי ישראל". אם יש קצת חוש באינטימיות ובזוגיות מרגישים שהעסקת ערבים, בפרט בהתיישבות ביש"ע, פשוט לא שייכת!".

"עבודה עברית זו ערבות הדדית, צדקה, אהבת הארץ, זה חינוך נפלא לאכפתיות לילדנו. החלום הזה הוא כבר מציאות במידה רבה. האמת צריכה להיאמר בקול רם: החלום והרוח הם מוקדי המשיכה האמתיים של מעלה לבונה - זו הראליה שמביאה אנשים! אם רק נרים את הכפפה", נכתב עוד במנשר.

בישוב הזכירו ישובים נוספים שבונים בעבודה עברית בלבד: רחלים, שבות רחל, יצהר, איתמר, אלון מורה, קידה וגבעות שילה, ישובים שיכולתם הכלכלית לא גדולה ואף פחותה מזו של מעלה לבונה, ובכל זאת הם מתפתחים במהירות ובונים שם כל הזמן גם בתים פרטיים וגם מוסדות ציבור.

"אי אפשר להתרפק בערגה על מעשיהם של המתיישבים לפני 100 שנה בראש פינה ופתח תקוה והיציאה אל מחוץ לחומות ירושלים, בלי לנסות ברצינות לעמוד באתגרים העומדים בפני הדור שלנו", הוסיפו התושבים. "על איזה חלום יחלמו הנינים שלנו, ומהיכן ישאבו את הכח להמשיך ולהיאבק? ברור שסוגיית הערבים החודרים לכל פינה במרחב העסקי והציבורי בגיבוי של החוק הישראלי האוסר העדפת יהודים, זהו אחד האיומים המשמעותיים ביותר על המדינה היהודית".

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד