בע"ה ט"ו אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
דרמה במשפט דומא:

בן אוליאל וויתר על זכותו להעיד - "ביטוי לעוול שנעשה"

עמירם בן אוליאל הודיע היום לבית המשפט כי הוא מוותר על זכותו להעיד לטובתו בתגובה לעוול שנעשה לו כאשר בימ"ש קיבל את עדויותיו מהעינויים

  • כ"ג סיון תשע"ט - 10:31 26/06/2019
גודל: א א א
עמירם בן אוליאל בבית המשפט הבוקר צילום: הקול היהודי
עמירם בן אוליאל בבית המשפט הבוקר צילום: הקול היהודי

דרמה במהלך פתיחת שלב ההגנה בתיק דומא בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד.

הנאשם המרכזי בתיק, עמירם בן אוליאל אשר הודה בביצוע ההצתה בדומא לאחר שהופעלו עליו עינויים קשים על ידי חוקרי השב"כ הודיע לשופטת כי הוא מסרב להעיד במהלך הדיון הבוקר. את העדות בשלב ההגנה זכאי למסור כל נאשם בה הוא יכול להציג את גרסתו לאירועים ולשמש עד הגנה עבורו.

בן אוליאל הודיע לשופטת באמצעות עורך דינו אשר אוחיון כי הוא מסרב להעיד זאת לאחר שבימ"ש קיבל חלק מעדויותיו אותן מסר תחת עינויים. עורך דינו אמר כי "מדובר בביטוי לתחושת העוול שנעשה לו במשפט הזוטא שבית המשפט פסל רק חלק מהודאותיו למרות שהוצאו ממנו בעינויים".

בהמשך הדיון הודיע עו"ד אשר אוחיון כי בימים הקרובים יגיש לביהמ"ש חוות דעת של מומחים גרפולוגיים, אשר קבעו כי כתובת הגרפיטי שנמצאה באירוע בכפר דומא לא תואמת לכתב היד של עמירם בן אוליאל.

נזכיר כי לפי כתב האישום בן אוליאל שהה לבדו בכפר דומא, וכתב את שתי כתובות הגרפיטי שנמצאו סמוך לזירה.

מוקדם יותר העידה אשתו של בן אוליאל כי בעלה עמירם היה איתה כל הלילה יחד בבית "גרנו במשאית עם חדר אחד, בקצה של היישוב עדי עד, במקום מרוחק משכנים. היתה לנו תינוקת, הוא תמיד היה חוזר בסביבות השעה 23:00 הביתה, הוא לא היה משאיר אותי לבד." סיפרה אוריין על הדוכן.

"באותו לילה הלכנו לישון בסביבות השעה 1:00, בשעה חמש בבוקר כבר הייתי צריכה להיפגש עם חברות במעיין. לכן אני זוכרת טוב באותו לילה את השעות. ישנו יחד בבית.

בשעה 4:00 התעוררתי וראיתי את השעה. בחמש התעוררתי ויצאתי ועמירם, גם בין השעה 1:00 לשעה 4:00 אני זוכרת כמעט ב 100% שהתעוררתי שוב להניק. התינוקת שלנו רק ינקה, לא היה לנו מטרנה, כל לילה היא ינקה בשעות האלו." הוסיפה אוריין.

אוריין המשיכה "עמירם היה כל הלילה בבית. אין מצב שהוא לא היה ולא שמתי לב. הייתי רואה אם הוא לא היה בבית. הדלת של המשאית היתה חורקת, שפותחים אותה יש רעש חזק, אם הוא היה יוצא בטוח הייתי מתעוררת.

בשעה 5:00 יצאתי לפגוש את הבנות, עמירם היה בבית עם התינוקת, ב7:00 חזרתי הביתה למשאית. עמירם היה בבית. בבוקר התארגנו בבית הכנות לשבת."

 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד