בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בנוקדים נאבקים בהשתלטות הערבית על קרקעות

מאות השתתפו אתמול בעצרת סמוך לישוב נוקדים, במחאה על הקמת מאחז ערבי באזור ופריצת דרך חדשה. באירוע השתתפו חברי כנסת ואישי ציבור

  • יח"צ
  • כ"ט שבט תשפ"א - 08:01 11/02/2021
גודל: א א א
(tps)
(tps)

מאות אנשים ובהם פוליטיקאים ואישי ציבור התכנסו אתמול (רביעי) בעצרת מחאה בסמוך לישוב נוקדים במזרח גוש עציון בעקבות פריצת דרך ערבית בנחל אלקוף והקמת מאחז ערבי בשטחי אדמות נוקדים והשתלטות על קרקע הנמצאת בקו הכחול.

המאחז הערבי כולל 4 מבנים: 3 מבני אבן גדולים וסככה, שנבנו במהלך השבוע האחרון. שניים מהמבנים היו מאוישים בימים האחרונים ע"י משפחות פולשות מהכפרים באיזור.

בנוסף, לדברי תושבים יהודים באיזור נראית פעילות רבה, גלויה ובאור יום של רכבים שמגיעים למבנים, אנשים שמתחלפים ופועלים ללא-הרף להשתלטות ערבית על הקרקע תוך קביעת עובדות בשטח.

הקמת המאחז הערבי מצטרפת לעבודות הבלתי-חוקיות מזה כשנה וחצי באיזור המדובר והמרוחק רק כמה מאות מטרים מהישובים הישראלים, תושבים יהודים במקום סיפרו לסוכנות הידיעות TPS כי עד כה ללא פעולת אכיפה אחת מטעם המנהל האזרחי, זאת חרף העברת הפניות והמידע שוב ושוב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

מועד הפעולה האזורי למניעת ההשתלטות על הקרקע היהודית במקום נמסר לTPS כי הקמת ארבעה מבנים בשבוע אחד היא עליית מדרגה חמורה בגניבת האדמות של הישוב נוקדים ולמעשה של כל שאר הגוש (כפר אלדד, שדה בר, נוקדים), ומהווה איום אסטרטגי שעלול לחנוק בתוך זמן קצר את שלושת הישובים מצפון ולגזול מהישובים אפשרות בנייה עתידית המיועדת למאות משפחות של בני הישובים ותושבי חוץ. ועד הפעולה הוסיף בדבריו לTPS כי עתודות הקרקע שהמדינה מספקת לצמיחת הישובים ממילא אפסית, ואיבוד חלק אדמה כה גדול משמעותו הרסנית לעתיד מזרח גוש עציון.

עוד נמסר לTPS מועד הפעולה כי נכון לשעה זו המנהל האזרחי, חרף דיווחים וזיהויים בזמן אמת לא טרח להגיע למקום, וכמוהו גם כוחות מהפלוגה שלא הופיעו.

התושבים סיפרו לTPS כי דיווחו בזמן אמת לחמ"ל של המנהל האזרחי אבל מכיוון שלא מדובר ביהודים שחורשים (על האדמה של היהודים) אלא בערבים שבונים (על האדמה של היהודים) אף כוח של המנהל לא הגיע כמו שהגיעו לעצור את החריש שביצע הישוב נוקדים לפני שבוע וחצי. לדבריהם נשלח כוח של מג"ב כדי לוודא כי התושבים שדיווחו, לא יגיעו לחיכוך עם הערבים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד