בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בניית העיר הערבית נמשכת - התושבים שבו למחות

לאחר מספר חודשים של הפסקת הבניה בעיר הערבית שנבנית בסמוך לישוב עדי עד שבגוש שילה, חודשו העבודות בעיר, והותקנו שלושה תרנים גבוהים עליהם יוצבו מצלמות שיחלשו על יישובי הסביבה. "סכנה ביטחונית ואסטרטגית חמורה ליישובי האזור".

  • יח"צ
  • ח' אלול תשפ"א - 09:20 16/08/2021
גודל: א א א
(קרדיט: "גאולת ציון-בחזון ובמעש")
(קרדיט: "גאולת ציון-בחזון ובמעש")

ההשתלטות הערבית ביהודה ושומרון: עשרות תושבים מיישובי גוש שילה, מחו היום כנגד בניית העיר הערבית שנבנית בסמוך לישובים עמיחי ועדי עד.

לפני כשלושה חודשים, בעקבות מחאות רבות מצד התושבים ומאבק ציבורי נרחב, הופסקו העבודות, אולם הבוקר חודשו וכלים כבדים עובדים במרץ על ההר שמתנשא מעל יישובי גוש שילה.

העיר שהחלה להיבנות לפני כשנתיים, מגיעה עד כ50 מטר מתחום הישוב עמיחי, ועלולה להביא לחנק על הישובים, דבר שימנע מהם להתפתח בעתיד. 

בנוסף, לדברי התושבים העיר מהווה סכנה בטחונית חמורה בשל סמיכות בתי העיר ליישובי הסביבה, ובשל מיקומה בהר שמתנשא מעל ליישובים ומאפשר תצפית ערבית לתוכם.

בנוסף לבניית הבתים, תושבים מדווחים כי הבוקר החלו הערבים בעיר בהתקנת שלושה תרנים עם מצלמות בעלות איכות גבוהה, שאמורות לספק אמצעי תצפית על כל מורדות ההר ויישובי הגוש, דבר שלדברי התושבים "מעצים את הסכנה הבטחונית", בכך שמאפשר לערבים לערוך תצפיות ולהשקיף אל תוך הישובים בנקל.

בניית העיר, שאמורה לבצע חנק על שני ישובים מרכזיים בגוש שילה, מבוצעת על ידי חאלד אל סבאווי - יזם ערבי מקנדה שאינו מסתיר את שאיפותיו הלאומיות, ומזמין לקוחות ערביים לרכוש בתים בעיר ולסייע ב"חיזוק האחיזה הערבית ביהודה ושומרון".

אל סבאווי אחראי בפועל על בניית העיר, אך מקבל סיוע רציף מגורמים ברש"פ שעוקבת מקרוב אחר הפרוייקט, ומייחסת לבניית העיר את אחת ממטרות הדגל במלחמתה על חנק הישובים ביהודה ושומרון.

עמישב מלט, תושב גוש שילה שהשתתף במחאה, מסר: "שוב מתברר שאיבוד ערכי הציונות והפקרת שטחים ביהודה ושומרון, מביאים באופן ישיר לסכנה בטחונית ואסטרטגית על תושבי האזור".

"אנחנו קוראים למערכת הביטחון להתעשת ולהפסיק במיידי את בניית העיר, שעלולה לגרום לחנק על יישובי הסביבה ולהביא לסכנה בטחונית חמורה לתושבים".

"כדי למנוע הישנות של סכנות כאלו בעתיד, צריכה המדינה לשוב לערכי הציונות שנשכחו מלב, ולהקים בכל שטחי יהודה ושומרון נקודות התיישבות חדשות", דברי מלט.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד