בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשל ההפגנות המחאה: "עשו לנו ענישה קולקטיבית - תג מחיר"

תושבי גוש שילה בבנימין מספרים כי השוטרים עיכבו אותם זמן ממשוך בדרכם לביתם, כענישה קולקטיבית על הפגנות המתקיימות במאה על הריגתו של אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים

  • יח"צ
  • כ"ב טבת תשפ"א - 16:51 06/01/2021
גודל: א א א

אתמול בערב שלישי') התקיימה הפגנה שקטה בצומת שילה, בה השתתפו מפגינים ונערים במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק בידי שוטרים. כוח משטרתי גדול היה במקום ההפגנה על מנת לפקח עליה וכלל שוטרי יס"מ, עשרות שוטרי מג"ב, 2 ניידות משטרה וכוח צבאי נוסף.

תושבי שילה שניסו לחזור בערב לביתם מכיוון אריאל וירושלים, נחסמו במחסום משטרתי שטפטף רכב כל מספר דקות לפי ראות עיניהם של השוטרים. כל שאר הרכבים היהודים והערבים שהיו על הכביש, הונחו לסוע דרך הכביש שעולה ליישוב מעלה לבונה.

התושבים שעמדו בפקק ניסו לברר עם השוטרים מדוע קיים מחסום משטרתי, אחד התושבים הצליח לקבל מענה מאחד השוטרים שהסביר כי מתקיימת הפגנה בצומת, והמשטרה חוששת שהנערים יפגעו בהם למרות שהם תושבי שילה. אך תושבים רבים העידו כי בכל שלב בהפגנה, הנערים לא עמדו על הכביש ולא ניסו לחסום את התנועה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

גבריאל, תושב שילה סיפר כי "הגעתי מכיוון אריאל בחזרה הביתה לשילה, הייתי במכונית עם אשתי והתינוק, שאר הילדים שלנו היו בבית בלי בייביסיטר. נתקענו במחסום משטרתי ליד עלי, יצאתי מהרכב, הזדהיתי כתושב שילה שממהר הביתה לילדים שלו וביקשתי להמשיך בנסיעה. השוטר הסתכל עלי במבט של שמחה לאיד ואמר לי: אתה משילה? עד שצומת שילה לא מתפנה ממפגינים יהודים,  אתה נשאר פה. תגיד לחברים שלך שיפנו את הצומת".

גבריאל תיאר שהרגיש כי מדובר בהתנכלות "מצורת הדיבור של השוטר ומהזלזול על פניו, הרגשתי איך השוטר נהנה מהנקמה ומההתנכלות לתושבי שילה. כשסוף סוף הואיל השוטר לשחרר את הצומת הוא שחרר בכל פעם רכב אחד ואז המתין 2 דקות בלי שום סיבה ואז שחרר עוד רכב, בין כל רכב ורכב הוא חיכה 2 דקות". 

כמו כן, הסעה שיצאה מעלי לכיוון שילה על מנת לאסוף אחיות לבית החולים "שערי צדק", עוכבה גם כן ע"י השוטרים במחסום.

גם שמשון מאזור שילה תיאר כי ניסה לברר עם השוטרים מדוע קיים מחסום "שאלתי את השוטר אם קרה משהו? והוא ענה שיש הפגנה בצומת וזה מסוכן. לא הבנתי מה זה קשור? זה להעניש אותנו? אני כבר שבועיים בשעות האלו בדרכים עם ההפגנות, שום סכנה. השוטר אמר לי בתגובה, אתם רוצים להפגין? תפגינו. אין בעיה, יש תוצאות. בעברית תקנית קוראים לזה ענישה קולקטיבית, בגזרה שלנו פשוט- "תג מחיר".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד