בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
מסרבים לטפל

בתוך שבועיים: המשטרה סגרה את תיק גניבת העדר

המשטרה מסרבת לטפל בפשיעה החקלאית? בתוך מספר ימים מרגע הגשת התלונה נסגר התיק בעילה ש"העבריין לא נודע"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א סיון תשע"ז - 12:37 15/06/2017
גודל: א א א
גניבת העדר של משפחת בן פזי (צילום מסך)
גניבת העדר של משפחת בן פזי (צילום מסך)

לפני כשבועיים גנבו ערבים עדר כבשים גדול בן כ-200 ראש משכונת מעלה שלמה הסמוכה לכוכב השחר. שווי העדר הוא מאות אלפי שקלים, וב"ה ברגע האחרון זיהו התושבים את הגניבה ובמרדף מוצלח בו השתתפו עשרות תושבים תפסו את העדר בשטח, אך הגנבים הצליחו להימלט.

בעלי העדר הגישו תלונה במשטרה בגין גניבת עדר צאן והיזק לרכוש ולבעלי חיים שברשותו, בתקווה לאיתור הגנבים. אך לתדהמת הבעלים, התיק נסגר מספר ימים לאחר פתיחתו בעילה של 'עבריין לא ידוע', דבר המעיד על חוסר הטיפול במקרה.

עו"ד חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו פנה בבקשה דחופה אל המשטרה לקבל חומרי חקירה לצורך הגשת ערר על סגירת התיק. "נדהמתי לגלות כי תיק חמור שכזה – אשר אך בנס הסתיים מבלי שהגנבים הצליחו בגניבת כ-200 ראשי צאן - נסגר תוך פרק זמן של פחות משבועיים מיום שנפתח. פרק זמן היוצר את הרושם כי לא באמת נתפסו ונותחו כל חומרי המדיה הרלוונטיים ממצלמות האבטחה והמצלמות הצה"ליות מהצמתים והצירים הסמוכים למוקד האירוע" – כותב בלייכר.

 

בהמשך המכתב, שהעתק ממנו הועבר לשר החקלאות אורי אריאל, מציין בלייכר כי הפשיעה החקלאית הינה מכת מדינה ואשר על כן יש לטפל בה במלוא הרצינות והחומרה.

"סגירת תלונה מסוג זה ואי טיפול בה מהעילה "עבריין לא נודע" בשעה שהעבריין עודנו מתהלך חופשי ומחר יחזור וינסה לגנוב צאן או בקר פעם נוספת, הינה פרצה הקוראת לגנב". הוא אף מפציר במשטרה "בטרם תחליטו כל החלטה בעניין - למהר ולאסוף את נתוני המידה ממצלמות האבטחה שבצמתים שלאורך כביש אלון ובנקודות החיבור השונות – ובפרט נקודות החיבור לציר 60 – שכן ע"פ הצלבת נתוני המצלמות עם שעת הגניבה יגדלו הסיכויים שבאיתור העבריינים".

"רק בנס נמנע נזק של 200,000 ₪" – אומר נריה בן פזי, בעל העדר. "בתחנת המשטרה בכלל לא רצו שאגיש תלונה, בגלל שניסיון הגניבה לא צלח. אני מצפה מהמשטרה להתעשת ולהתחיל לפעול בנושא. יש טביעות אצבע, סרטונים של מצלמות אבטחה ועוד המון מידע שאפשר לאסוף על הגנבים, כדי לתפוס אותם ולהעמיד אותם לדין כדי שמקרים אלו לא יישנו".

"גניבה זו מצטרפת לפשיעה חקלאית הקיימת בשטחים נרחבים בארץ. מעבר לנזק הכלכלי העצום, יש לפשיעה חקלאית משמעות לאומית, באפשרות של מדינת ישראל להחזיק באדמותיה" – הוסיף בלייכר.

מחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו מסייעת לנפגעי עבירה בלווי משפטי, מעקב אחרי ההליכים המשפטיים, תביעות אזרחיות כנגד מחבלים ומבצעי עבירות ומיצוי זכויות הנפגעים  בביטוח לאומי ושאר הרשויות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד