בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כל הרס בחומש מעמיק את הפצע שלנו - אנחנו לא מוצאים מנוחה לנפשנו"

מאהל ההתיישבות הוקם הבוקר מול משרד רה"מ על ידי ראש מועצת שומרון וראשי רשויות מיו"ש לצד הרב מרדכי דימנטמן והרב אלישמע הכהן. דגן: "על חומש והנגב- הממשלה תיפול"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' שבט תשפ"ב - 13:48 06/01/2022
גודל: א א א
(קרדיט: מועצה אזורית שומרון)
(קרדיט: מועצה אזורית שומרון)

מול משרד ראש הממשלה הוקם אוהל מחאה של ראשי רשויות מיהודה ושומרון שהצטרפו למאבק של ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן. 

בדבריהם התייחסו ראשי הרשויות להעברת חוק החשמל אמש והתנגדות הקואליציה להכיל בתוך החוק גם את ההתיישבות הצעירה והרס ההתיישבות בחומש. "כשאנחנו רואים שביום שבו הממשלה מחברת חשמל למאחזים הערבים הלא חוקיים בנגב היא מנתקת את החשמל בישיבת חומש. זה אובדן עשתונות" פתח דגן את דבריו. "ממשלת ישראל צריכה להתחלף. ממשלת ישראל הולכת לכיוון לא נכון, לא מתאים. אדוני ראש הממשלה, אתה מחוייב גם לתושבי השומרון וגם לתושבי הנגב. ואנחנו לא נעוף לך מהעיניים. אנחנו נשאר כאן עד שהממשלה הזו תתחלף".  

"ממשלת בנט איבדה את הכיוון, היא מאבדת אותו בשומרון, היא מאבדת אותו בנגב, קו ישיר עובר בין זה שבאותו יום שהממשלה הזאת העבירה את החוק השערורייתי הזה, שמכשיר ומחבר חשמל למאחזים הבלתי חוקיים של הבדואיים אשר משתלטים על אדמות הנגב, לבין זה שבאותו יום הממשלה הזו ניתקה את החשמל לישיבת חומש. ממשלת החשמל של בנט מפקירה את הנגב לבדואיים, וממשלת החשמל של בנט מנתקת את החשמל והורסת בתים בחומש".

אוריה לוברבאום פורום ההתיישבות הצעירה: "לא יכול להיות שהילדים שלנו עוד פעם בחורף יבחרו באיזה חדר לישון כי אי אפשר לחמם את הבית. אנחנו שתורמים למדינה, לא מוכנים להמשיך להיות אחרונים בשרשרת המזון" 

ראש מועצת קריית ארבע, אליהו ליבמן: "ממשלת ישראל אתם מביאים לאוייבים אור ולישראל  חושך" 

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון: "מדוע הרשות שלי, לא נהנית ממה שנהנים ממנו בנגב. חיזוק גדול לכל מה שקורה בחומש, אין סיבה שהעוול הזה יימשך" 

יואל שילה - עמותת הקו האדום: "ראשי ההתיישבות מול אובדן העשתונות הערכי ואנחנו איתם לאורך כל הדרך".

כאמור, הבוקר פתח דגן  את מאהל ההתיישבות מול משרד ראש הממשלה בירושלים לצד הרב מרדכי דימנטמן, אביו של נרצח הפיגוע יהודה דימנטמן הי"ד ראש ישיבת חומש הרב אלישמע הכהן. 

"אני רוצה לשתף אתכם בהרגשה של המשפחה", אמר הרב דימנטמן, "כל הרס בחומש מעמיק את הפצע שלנו, ההריסה הזו לא נעשית על ידי תורכים לא על ידי הבריטים אלא על ידי אחינו. וזה כואב אף יותר; עם ישראל אינו בן 120 שנה. עם ישראל בן 3000 שנה. עם ישראל הלך בחומש ורחבי יהודה ושומרון. התנ"ך הוא הקושאן שלנו".

"יהודה השאיר לנו צוואה כתובה בדם. אנחנו לא מוצאים מנוחה לנפשנו. מול אם המחבל השמחה במעשי בנה. הרצחת וגם ירשת? אנחנו רוצים תשובה ציונית ערכית חינוכית  אנחנו לא נשקוט עד שהישיבה בחומש תבנה. אני קורא לכל מי שמזדהה איתנו לבוא לתמוך יחד איתנו במלחמה לשחרור חומש. אני קורא לכל התומכים לבוא לשתף איתנו פעולה וזו תהיה נחמה גדולה עבור המשפחה". 

הרב אלישמע הכהן אמר: "לפני 3 שבועות איבדנו תלמיד יקר. טובי בחורים שלא אכפת להם גשם ולא קור אלא ממוקדי מטרה ללמוד תורה בשקידה, במקום שככ אוהבים אותו ודבקים בו. ראינו איך יש מאחורינו תמיכה גדולה. רבבות ישראל. אנחנו בישיבת חומש פועלים כבר 15 שנה. לא מחפשים מריבות ומאבקים. רוצים את חומש תחילה את צפון השומרון. את החלום הזה אף אחד לא יכול לגדוע בטח לא אחרי שהקרבנו עליה קורבן ציבור. אנחנו מצפים מממשלת ישראל להסחף ולדעת לעמוד מאחורינו ולא חס ושלום לתת פרס לרוצחיו של יהודה. אנחנו מצטרפים כאן לראש מועצת שומרון יוסי דגן שהוא שותף אמת. ומודיעים כאן: ישיבת חומש תתקיים לנצח".

דגן סיכם את הדברים ואמר: "בכל השנים שלי בשומרון לא ראיתי מצב שאחרי פיגוע התגובה של הממשלה זה להילחם בקורבנות, להילחם בחברים של הנרצח, לא ראינו שהתגובה של הממשלה לרצח היא לתת פרס לרוצח, פרס לטרור, הם באו לרצוח את יהודה הי"ד כדי שלא יהיו יהודים בחומש, והממשלה כתגובה לרצח הזה גורמת שלא יהיו יהודים בחומש".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד