בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דווקא עכשיו – נותנים כתף לגיבורי עוז ציון!

המשפחות והנערים ב׳עוז ציון׳ אוספים את השברים מהחרבת בתיהם בתחילת השבוע ומתוך בית המדרש שכבר נבנה מחדש קוראים לציבור להירתם ולסייע להם

  • תוכן שיווקי
  • י' שבט תשפ"ב - 08:58 12/01/2022
גודל: א א א

הפינוי האלים שחוללו כוחות מג״ב ומנהל אזרחי בראשית השבוע בגבעת ׳עוז ציון׳ לא ממש שברו את רוחם של חלוצי הגבעה. להפך. שעות לאחר שהטרקטורים עזבו עשרות נערים כבר התחילו במרץ להקים מחדש את המבנים שהוחרבו. בית מדרש חדש כבר עומד על תילו.

ב׳עוז ציון׳ השוכנת סמוך לגבעת אסף שבמזרח בנימין מספרים שבשבועות האחרונים נערכו לקיומו של מבצע התרמה לטובת פיתוח הגבעה ו״ככל הנראה כמה ׳נשמות טובות׳ זיהו את התמיכה האדירה של הציבור ושל ראשי הציבור בגבעה וניסו לשבור את רוחנו בערב הקמפיין״.

לתרומה - והשתתפות >>

״אבל אנחנו ממש לא מורידים את הראש. להפך. ברור לנו שההרס הזה שמונע כולו משנאה רק יעצים את התמיכה במפעל הגבעות בכלל וב׳עוז ציון׳ בפרט. הציבור מואס במדיניות שמאפשרת לערבים להשתלט באין מפריע על שטחי המולדת ומאידך עושה מאמצים לסכל כל נסיון יהודי להתרחב ולפרוץ את גבולות היישובים הקיימים״.

בגבעת ׳עוז ציון׳ גרים כיום שתי משפחות וכמה עשרות בחורים. חלק מהבחורים גרים במקום באופן קבוע וחלקם לומדים בישיבות ברחבי הארץ ומגיעים לגבעה יום או יומיים בשבוע לחזק את האחיזה במקום.

מאפיין בולט בגבעה הוא בית המדרש הפעיל שמהווה ״ישיבה גבוהה״ של ממש עם סדרי לימוד, שיעורים של רבנים וחברותות לאורך כל שעות היממה. ״אין כמו השילוב הזה בין בניין הארץ ללימוד תורה״, אומרים הבחורים בגבעה.

בימים אלה, כאמור, מקיימים ב׳עוז ציון׳ מבצע התרמה שנועד להרחיב את הגבעה ואת התשתיות בה. ״אנו סמוכים ובטוחים שעם ישראל יתן לנו את הכוח להמשיך ולהרחיב את האחיזה שלנו בנקודה האסטרטגית הזו״, אומרים בגבעה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד