בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרישה להדיח את ראש צוות החקירה של מח"ש

בארגון בצלמו דורשים להדיח את ראש הצוות המשותף למשטרה ולמח"ש בחקירת הריגתו של אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים. "המשחק מכור מראש"

  • יח"צ
  • ט"ז טבת תשפ"א - 12:08 31/12/2020
גודל: א א א

 השבוע נחשף שבמהלך דיון בנוגע להארכת מעצרם של הנערים שהיו עם אהוביה סנדק ז"ל ברכב, הודיע ראש צוות החקירה מטעם מח"ש, פקד אסי גרוסמן, כי השוטרים הינם מלח הארץ והם פעלו כנדרש מהם.

בעקבות כך שיגר יועמ"ש בצלמו עו"ד מיכאל ליטווק מכתב דרישה לראש מח"ש וליועמ"ש להדיח מיידית את ראש הצוות וכן להעמידו לדין משמעתי. בעילה של "קביעת החלטה בטרם מיצוי החקירה לעומק".

כזכור מותו הטראגי של אהוביה סנדק ולחצים רבים, הביאו לפתיחת חקירת מח"ש וחקירת השוטרים המעורבים באזהרה. "אולם השבוע התברר שמדובר במשחק מכור", אומרים בארגון בצלמו. "ראש צוות החקירה במהלך דיון בביהמ"ש אמר מפורשות שהשוטרים שהיו ברכב פעלו כנדרש וכמצופה מהם".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לטענת יועמ"ש בצלמו דבר זה מוכיח ש"אין כל כוונה לחקור ולבדוק את מה שאירע באמת וכל החקירה הינה כסות לטיוח".

בנוסף דרש יועמ"ש בצלמו להעמיד לדין משמעתי את פקד אסי גרוסמן, על כך בטענה שמדובר בהתנהגות שאינה הולמת עובדי ציבור  ותגרום לפגיעה קשה באמון הציבור במערכת.
 
מנכ"ל בצלמו שי גליק מסר: "מדובר במשחק מכור, מה הטעם לחקור ולבדוק ולקחת עדות כשראש צוות החקירה אמר כבר בבית המשפט שהשוטרים פעלו כנדרש?" 

"אנחנו דורשים מיידית את החלפתו בראש צוות חדש שאינו מהאזור שיוכל לבדוק לחקור כדי להגיע לאמת. השארתו של פקד אסי גרוסמן משמעותה היא חקירה שהיא בדיחה .ישראבלוף במיטבו . אנחנו בטוחים שמח"ש יבינו את הנקודה וימנו מישהו במקומו הגון שיחקור ויבדוק לעומק טרם יחרוץ דין".
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד