בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרמה: הקטין המואשם בהריגת ערביה צפוי להשתחרר

התפתחות דרמטית: הקטין המואשם בהריגת ערביה באזור רחלים צפוי להשתחרר למעצר בית. הפרקליטות שוקלת לערער על ההחלטה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אייר תשע"ט - 14:19 07/05/2019
גודל: א א א
הפגנה למען שחרור הקטין (אוריאל דויטש)
הפגנה למען שחרור הקטין (אוריאל דויטש)

הקטין המואשם בהריגת ערביה סמוך לרחלים צפוי להשתחרר ככל הנראה למעצר בית, כך עולה מהחלטת ביהמ"ש המחוזי בלוד שהתקבלה בשעות הצהריים (ג').

בית המשפט הורה לספק חוות דעת של מפעילי האיזוק האלקטרוני, ובמידה ולא יהיה שינוי, צפוי הקטין להשתחרר למעצר בית בעוד כשבועיים בבית קרובי משפחתו מחוץ ליהודה ושומרון באיזוק אלקטרוני ופיקוח של שני מפקחים. כמו כן יאסר עליו ליצור קשר עם מי שלא מבני משפחתו הקרובה או עורכי דינו.
הפרקליטות שוקלת כעת האם לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון ולדרוש כי הקטין ישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו.

בני משפחתו של הקטין יחד עם ארגון חוננו המעניק לו סיוע משפטי, טוענים לחפותו של הנער, המתגורר באזור בנימין ולמד עד למעצרו בישיבה ברחלים.

כתב האישום נסמך על דגימת D.N.A שנמצאה באזור האירוע, אולם לטענת המשפחה, הדגימה לא מצביעה על הנער באופן מוחלט, והינה נסיבתית שכן מדובר באזור בו מסתובבים נערים רבים, ויכולים להיות מספר הסברים להימצאותה בשטח.

הקטין שוהה במעצר מזה מספר חודשים. בכתב האישום שהוגש נגדו  בגין הריגה, נטען כי השליך אבנים לעבר רכב ערבי בליל שבת שלאחר הפיגוע הרצחני בברקן בו נרצחו קים לבנגרונד וזיו חג'בי הי"ד. כתוצאה מפגיעת האבנים, כך נטען, נהרגה ערביה בשם עאישה ראבי.

השב"כ והמשטרה עצרו מספר נערים בחשד לביצוע המעשה אך למעט הנאשם כולם שוחררו לאחר שלא הושגה נגדם כל ראיה. נגד הנאשם הוגש כתב אישום המסתמך לטענת עורכי דינו באופן חריג על ראיות נסיבתיות קלושות בלבד, ומשרת את רצון המערכת להראות שפענחה את המקרה.

 

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד