בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האבא במילואים – הבן במעצר מנהלי

​"מאכזב לגלות שאני שווה חובות, אבל הזכויות הבסיסיות שלי ושל משפחתי מופרות, כאחרון המחבלים", אומר יצחק נתיב שבנו אליה נמצא במעצר מנהלי

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ד תמוז תשע"ז - 16:42 18/07/2017
גודל: א א א
יצחק נתיב (מימין) במילואים
יצחק נתיב (מימין) במילואים

כבר קרוב לחודש שאליה נתיב, בן 18 מיצהר, נמצא במעצר מנהלי בתנאים קשים בהוראת שר הביטחון אביגדור ליברמן ובהמלצת המחלקה היהודית בשב"כ.

אתמול (ב') יצא אביו של אליה, יצחק, לאימון מילואים, מה שהעלה בו הרהורים על כך שבזמן שהוא ממלא חובותיו למדינה, זו נוהגת בבנו כאחרון המחבלים למרות שלא הורשע בדבר ושופטים קבעו כי אין ראיות נגדו.

"לאחר יום אימון מפרך, כל הגדוד בערב גדודי, נהנים, ורק אני מתעסק במעצר המנהלי ההזוי של הבן שלי", אמר נתיב לקול היהודי מבסיס האימונים בבקעת הירדן בו הוא שוהה. "מאוד מאכזב לגלות שאני שווה חובות, אבל הזכויות הבסיסיות שלי ושל משפחתי מופרות, כאחרון המחבלים". נתיב סיפר לקול היהודי כי הוא ממשיך בפעילות למען בנו גם בזמני המנוחה באימון המילואים.

 

"זה לא שיקולים ביטחוניים – זה רוע"

בימים האחרונים הפיץ נתיב סרטון בו הוא מתאר את ההתעללות של השב"כ בבנו ובבני המשפחה דווקא בפרטים הקטנים.

"אני לא בא לדבר על המעצר המנהלי ההזוי שעשו לבן שלי, או ההתנהלות של השב"כ עם כל הצווים המנהליים המוטרפים שנותנים לנוער הגבעות, אלא על הפרטים הקטנים", אמר נתיב.

"הבן שלי שבוע שלם היה במרתפי השב"כ, השופטים מחליטים לשחרר אותו כי אין שום דבר שקושר אותו לשום מעשה, אבל בא השב"כ ומכניס אותו לכלא איילון. הוא בחור צעיר בן 18 נכלא בתא מבודד בלי אף אחד. השב"כ מתעקש שלא יהיו לו טלפונים, והדבר שהכי מקומם אותי, מונע ממנו שהאשנב של דלת התא יהיה פתוח, וכך הוא לא יכול ליצור קשר עין עם אף אחד ולקרוא לאף אחד, דבר שיוצר אצל כל בן אדם נורמלי מחנק בן ארבעה קירות סגורים".

"זה כבר לא שיקולים ביטחוניים", מדגיש נתיב. "לתת טלפונים לאמא דואגת לשאול מה שלום הבן זה לא שיקול בטחוני. לסגור אשנב לבן אדם שלא הורשע מעולם זה לא שיקול בטחוני. זה כבר קטנוניות ורוע, ואת הרוע הזה אנחנו צריכים לעצור".

"את אחי אנוכי מבקש"

בתוך כך, משה שחור, צעיר הנמצא כשלוש שנים בהגבלות מנהליות ללא משפט, ממשיך לשהות במעצר ומסרב לחתום על קיום ההגבלות המנהליות האוסרות עליו קשר עם חבריו. צעיר נוסף שוהה במעצר בתיק פלילי אחר ומסרב לחתום על תנאי השחרור בשל צו מנהלי שעומד נגדו גם כן, ואתמול נעצרו שני נערים נוספים בחשד שהפרו צו איסור יצירת קשר מנהלי ושהו יחד.

בימים האחרונים יצאו חבריהם של נערי הגבעות הנתונים בהגבלות מנהליות, בקמפיין תמיכה בהם תחת הכותרת "לעצור את רדיפת נוער הגבעות, די לצווים המנהליים".

הפעילים העמידו דוכנים בערים, תלו שלטים וחילקו מנשרים בהם נכתב "את אחי אנוכי מבקש הגידה נא לי איפה הם רועים", הפסוק בו יוסף הצדיק מחפש את אחיו, שלבסוף מכרוהו לישמעאלים.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד