בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם הקטינים יפגשו עורך דין?

הערב (מוצ"ש) תיערך הפגנה בירושלים במחאה על תנאי מעצרם של הקטינים. הערב יפוג איסור המפגש עם עו"ד. האם יוארך הצו?

  • כ"ח טבת תשע"ט - 18:33 05/01/2019
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

לאחר כשבוע בחדרי החקירות בשב"כ, בהם לא נודע מצבם של שלושת הקטינים שנעצרו בשומרון, ייתכן והערב (מוצ"ש) יפגשו את עורכי דינם.

ביום שישי האחרון חתמו בשב"כ על צו נוסף המאריך את איסור המפגש בין הקטינים לעורכי דינם עד למוצאי השבת בשעה 22:00. במידה ולטענת השב"כ תהיה התפתחות בחקירה, יוכלו להאריך את איסור המפגש פעם נוספת. במידה ולא, יפגשו הקטינים עם עורכי דינם לאחר שבוע שלא נודע מצבם.

בינתיים, כוחות ימ"ר ומשטרה עצרו הערב קטין נוסף והוצא נגדו צו האוסר עליו לפגוש עו"ד עד ליום שלישי השבוע. עו"ד איתמר בן גביר הביעה חשש כי מעצרם של הקטינים הנוספים "נועד לטעמי להציג התפתחות בחקירה כדי לנסות ולמנוע מאיתנו לפגוש את החשודים. במידה ונקבל הודעה כזו, יתקיים הלילה דיון מיוחד ולילי בבית המשפט המחוזי בלוד, בו נטען כי בשב"כ ובמשטרה מנסים לעשות תרגילים ולמנוע מילדים את זכותם הלגיטימית ולפגוש את עורכי דינם".

הישאר מעודכן: הכותרות החשובות מידי שבוע אצלך לדוא"ל >>
 

בתוך כך, בשעה 20:00 צפויה להיערך הפגנה גדולה בכיכר פריז בירושלים במחאה על היחס להם זוכים הקטינים במעצרם, תחת הכותרת "גם למתיישבים יש זכויות".

    | מכתב רבנים: החקירה אינה יכולה להתנהל  במחשכים"

לקראת ההפגנה, ביום שישי פורסם מכתב חסר תקדים עליו חתמו כמאה רבנים מהציונות הדתית, והוא נשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת המשפטים אילת שקד ולשרד לבטחון פנים גלעד ארדן. 

"כאחראים על מערכות המשפט ואכיפת החוק, אנו מצפים מכם לדאוג שהנערים יקבלו את מלוא הזכויות המגיעות להם כחוק, כמו כל נער וילד במדינת ישראל", כתבו הרבנים במכתב. "חקירה שנועדה להגיע לחקר האמת לא יכולה להתנהל במחשכים ותוך רמיסת זכויות", סימו.

הכותרות החמות מידי יום אליך לווצאפ! - לחץ כאן >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד