בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם עדויות אנשי השב"כ על העינויים יחשפו?

בימ"ש ידון היום האם לפתוח את משפט דומא לציבור. סביבתו של בן אוליאל: "אנו בטוחים שברגע שהציבור יחשף לעדויות כיצד עינו את בן אוליאל אף אחד לא ישאר אדיש"

  • יח"צ
  • כ"ו אלול תשע"ח - 09:07 06/09/2018
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

 

בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד יתקיים הבוקר (ה') דיון המשך במשפט דומא. בדיון צפויים הצדדים להציג את עמדתם באשר להמשך ניהול המשפט.

הדיון מגיע לאחר שלפני כחודשיים בימ"ש, בעקבות העינויים אשר עברו הנאשמים בתיק במהלך החקירות בשב"כ, את מרבית הודאותיו של הקטין וחלק מהודאותיו של עמירם בן אוליאל.

בנוסף ידון בימ"ש בבקשת העיתון ידיעות אחרונות לפתוח את הדלתיים הסגורות במשפט ולאפשר לחשוף את הפרוטוקולים והעדויות ולתת לציבור להיחשף למשפט המתנהל בדלתיים סגורות מהרחק מעיני הציבור.

בסביבתו של בן אוליאל מקווים כי אכן עדויות אנשי השב"כ, שתיארו על דוכן העדים במשך שעות ארוכות כיצד עינו אותו ואת הקטין יחשפו לעיני הציבור "אנו בטוחים שברגע שהציבור יחשף לעדויות כיצד עינו את בן אוליאל אף אחד לא ישאר אדיש. שכולם יקראו איך אנשי השב"כ מתארים בקור רוח כיצד עינו אותם במהלך החקירות יבינו כולם שלא ניתן להסתמך על הדברים שהנאשמים אמרו שם".

הדיון היום, הינו הדיון הראשון המתקיים כאשר הקטין מגיע ממעצר הבית כאשר הוא משוחרר.

את בן אוליאל ייצגו בדיון עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם, את הקטין ייצגו עו"ד ציון אמיר ועו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

שמואל מידד (זנגי) מנכ"ל חוננו סיפר כי משפט דומא מזכיר לו את פרשיית מע"צ "משפט דומא היא פרשיית כנופית מע"צ של ימינו. במע"צ אחרי שנים שאנשים ישבו בכלא על לא עוול בכפם, התברר שההודאות והשיחזור נלקחו מהם בכוח, והפושעים נשארו בחוץ. במשפט דומא נפסק שההודאות נלקחו בעינויים ונפסלו הודאות רבות של בן אוליאל ושל הקטין, אך לא ברור מדוע בית המשפט עשה הפרדה מלאכותית והתיר להמשיך את המשפט של בן אוליאל על בסיס הודאות שהוצאו בכוח ובעינויים. נראה שמשפטית גם השופטים הבינו את הבעיה רק שהיה חסר כאן אומץ שעוד יגיע בהמשך, לקבוע שלא ניתן לבסס כלום על ההודאות שהוצאו בעינויים". אומר מידד.

"החקירה זוהמה. לא צדק חיפשו אלא הודאות, והתוצאה עגומה. הרוצחים מדומא חופשיים, אולי לעולם לא נוכל לדעת מה קרה באותו לילה בדומא" הוסיף מידד.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד