בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם עלילת דומא מתפוררת?

שלב העדויות החל ובדף הפייסבוק "עלילת דומא" נפרשו השאלות הקשות. הפוייקה בגבעה, הרב מירושלים, והקשר לסכסוך בכפר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב טבת תשע"ט - 09:07 20/12/2018
גודל: א א א
דומא (אברהם שפירא)
דומא (אברהם שפירא)

"כאשר כתבנו את החוברת על עלילת דומא, הסתמכנו בעיקר על פסק הדין במשפט הזוטא והפרסומים השונים בתקשורת", כתבו מפעילי הדף. "בימים אלו בהם מתקיים המשפט מרתק לעקוב ולראות כיצד הטענות השונות שלנו מקבלות חיזוקים מעדי התביעה.

טענו שהמערכת הייתה נעולה על כיוון אחד ולא בדקה כיוונים אחרים על אף מקרי ההצתות הרבים שהיו באותו רחוב ובאותה משפחה".

לא נבדק הקשר להצתות פנים ערביות

"אז ככה: יוסי עובדיה החוקר המשטרתי הודה בעדותו השבוע שלא נחקר האם קיים קשר בין ההצתה בה נהרגו בני משפחת דוואבשה להצתות הרבות שארעו בחמולת דוואבשה בתקופה ההיא", נכתב בדף.

"לא מספיק? ראש צוות החקירה המשטרתי סנ"צ ארז אמויאל העיד בשבוע שעבר: 

ש. תספר מה היו כיווני החקירה הראשונים שלכם? 

ת. מהר מאוד, ממש לפי דעתי בשבוע הראשון בימים הראשונים לאחר האירוע, זיהינו התנהלות קצת חריגה של האובייקטים שלנו, נוער הגבעות, ומפלג פשיעה לאומני מתמקד בזה".

אך מהי אותה "התנהלות חריגה"?

בהמשך מספר סנ"צ אמויאל שהיה ברור להם שזה נוער הגבעות ואז "אנחנו מתחילים למפות את היעדים ולחפש משהו חריג". במשטרה מגלים שבאותו ערב "היה ערב בגבעת הבלאדים, ערב פוייקה שבמהלך הערב הקטין עוזב את האירוע, עוזב את הקבוצה ומנתק מגע. מספר ימים לאחר מכן עמירם עוזב את המערה ועובר לגור בירושלים".

עוד בנושא:

למה עמירם עבר דירה?

"הבנתם?", כתבו בדף "עלילת דומא".

"זה שמישהו לא נשאר בערב הפוייקה ולא ברור להיכן הוא הלך זה משהו חריג. ושעמירם שמשום מה מתואר כמי שחי במערה עובר לגור בירושלים. עכשיו ברור מי עשה את הפיגוע בדומא!! מה אתם חושבים שלא?

האמת הפשוטה היא שעמירם לא גר במערה אלא במשאית ביחד עם אשתו ובתו, ובאותה תקופה עוד לפני אירוע דומא הוא התחזק מאוד והתקרב לברסלב בכלל ולרב גול בפרט, אך העובדה הזו לא מעניינת את החוקרים. הם לא טרחו לשאול ולברר.

לו היו בודקים היו שומעים מהרב גול שהוא זה שהציע/הזמין את עמירם לעבור ללמוד בישיבתו בירושלים. אבל לחוקרים הרי ברור מה בנק המטרות: צריך למצוא מישהו שאפשר להפיל עליו את התיק, והנה מצאנו "משהו חריג" שמוכיח שהוא הרוצח מדומא! זוג שחי בקושי במשאית מחליט לעבור לגור בירושלים ועוד בלי לתאם עם השב"כ? זו הרי הוכחה ניצחת מכאן צריך רק להתקדם לראיות".

מפעילי הדף מבטיחים להמשיך במעקב אחרי המשפט, ולכתוב פירוט נוסף על הטענות בדבר "פרטים מוכמנים", שעלו גם כן בעדותו של סנ"צ אמויאל שביצע את הליך השחזור.

עקבו אחרינו ושתפו כמה שיותר, האמת חייבת לצאת לאור ועמירם צריך לצאת לחופשי.

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד