בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האנרכיסט יונתן פולק נעצר במשרדי עיתון 'הארץ'

לאחר שסירב להגיע לדיונים בעניין הקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון 'עד כאן', בטענה שארגן התפרעויות אלימות כנגד צה"ל. "מקווים שתפיסתו תהווה התחלה של פעילות משטרתית שתעצור את תקיפת החיילים".

  • יח"צ
  • ט' טבת תש"פ - 12:05 06/01/2020
גודל: א א א
פולק נעצר בכניסה למשרדי עיתון הארץ
פולק נעצר בכניסה למשרדי עיתון הארץ

האנרכיסט יונתן פולק נעצר הבוקר (ב') במשרדי עיתון 'הארץ' בתל אביב, לאחר שסירב להגיע לדיונים בעניין הקובלנה הפלילית שהוגשה נגדו. שופט בית משפט השלום בירושלים, דב פולוק, הוציא נגד פולק צו הבאה שהפך לצו מעצר כללי, שכלל בתוכו את כתובת עבודתו של פולק במשרדי עיתון 'הארץ' ברחוב שוקן בתל אביב.

את הקובלנה הפלילית הגיש ארגון 'עד כאן', ובה נאשם פולק יחד עם פעילים נוספים בארגון 'אנרכיסטים נגד הגדר' בארגון והשתתפות בהפגנות אלימות בימי שישי בכפרים ערביים, בהם נפצעו עד כה עשרות רבות של חיילי צה"ל.

עד כה סירב פולק להגיע לדיונים בעניינו ואף כתב בזמנו מאמר בעיתון 'הארץ' על כך שאינו מאמין במערכת המשפט הישראלית. שוטרי משטרת ישראל חיפשו את פולק מספר פעמים במשרדי העיתון, אך ללא הצלחה. אחת הפעמים היתה אך לפני שבועיים, ופולק הצליח לחמוק מהשוטרים.

כאמור, הבוקר עצרו את פולק שוטרים סמויים בכניסה למשרדי עיתון 'הארץ', והוא צפוי להיות מובא בפני שופט שידון בתנאים הנדרשים לשחרורו.

עו"ד צור פלק מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן' ברך על המעצר "אנו מברכים את משטרת ישראל על מעצר האנרכיסט יונתן פולק. פולק הוא אחד ממארגני ההתפרעויות האלימות שמתקיימות מידי יום שישי כנגד חיילי צה"ל מזה כ15 שנים בתפרעויות בהם נפצעים חיילי צה"ל כפי שקרה ביום שישי האחרון נפצע בו חייל שאבן פגעה בראשו בכפר קדום.

אנחנו מקווים שתפיסתו של פולק שמתחמק מלהגיע לדיונים בעניינו בקובלנה שהגשנו בארגון "עד כאן" תהווה התחלת פעילות של מערכת האכיפה אשר תביא לעצירת תקיפת החיילים מידי שבוע", הוסיף.

נזכיר כי לאורך כל החודשים האחרונים המשיך פולק להשתתף בהפגנות האלימות נגד חיילי צה"ל, ותועד מבעיר צמיגים ונמצא בקו  בקו המתפרעים הראשון מול חיילי צה"ל בצמוד לזורקי האבנים  וחוסם את החיילים בגופו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד