בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ההצתה בהרי ירושלים: כ-17 אלף דונם נשרפו

גם בשעות הבוקר, היערות במבואות ירושלים עדיין בוערים בחמישה מוקדים שונים, לאחר שהחלה אתמול בשעות אחר הצהריים. מרשות הכיבוי נמסר כי מוקדם לקבוע כי הושגה שליטה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אלול תשפ"א - 10:23 16/08/2021
גודל: א א א
(צילום: אריאל קדם, רשות הטבע והגנים)
(צילום: אריאל קדם, רשות הטבע והגנים)

נקודות העשן הרבות והעצים החרוכים הם עדות כואבת ללחימה הקשה בשריפה העצומה שהשתוללה בהרי ירושלים מאז אתמול בצהריים.

שריפה שכילתה שטח בהיקף של כ17,000 דונם, כמעט פי 4 מהשטח שעלה באש בשריפה הגדולה הקודמת בנווה אילן (4,600 דונם)

כשבעים צוותים ממחוז ירושלים, מחוזות שכנים וכן כוחות חבירים רבים פעלו כאן לכל אורך הגזרה כשבכל עת צצים מוקדי שריפה עיקשים המחתדשים מדי פעם וממשיכים לאיים על חיי אדם ורכוש. במרבית הגזרות הגענו להכלה של האש אולם מוקדם לקבוע כי הושגה שליטה.

האש בוערת כעת בחמש גזרות שונות צובה-כסלון, בית מאיר-שורש שואבה, איתנים-גבעת יערים-צובה, הר איתן-סטף."יש עדיין 5 מוקדים של אש פעילה, היא לא מסכנת כרגע את התושבים. מתמקדים במאמצי הסיוע לארגוני החירום ולמשפחות שפונו מבתיהן".

מדוברות רשות הטבע והגנים נמסר: "עם עלות השחר נחשפים נזקי השריפה בהרי ירושלים  לשמורות הטבע באזור ולגן לאומי הרי יהודה. פקחי רשות הטבע והגנים פעלו בשטחי השריפה עם תחילתה אתמול בצהריים ואל תוך הלילה".

"פקחי רשות הטבע והגנים בכוחות מתוגברים עם פקחים מכל הארץ ימשיכו לפעול היום בשטחי השריפה על מנת לצמצם ככל שניתן את היקף הפגיעה בשמורות הטבע והגנים הלאומיים באזור ובבעלי החיים ובצומח. חלקם בסכנת הכחדה".

מעובדי ויערני קק״ל נמסר: "במהלך הלילה הרוח נעצרה והאוויר התקרר ועם הטל צוותי עובדי קקל וצוותי כב״ה הצליחו להאט את השריפה".

"צוותי עובדי קק״ל מכל הארץ החלו להגיע לחניון הסטף בהר איתן, ובשעה 07:00, הוכנסו לשטח, לנצל את שעות הבוקר להמשך עבודת כיבוי, ומניעת התחדשות, כדי שבשעות הצהריים עם העלייה בטמפרטורות והחום, לא תהיה התחדשות השריפה".

חנוך צורף יערן קק״ל באזור ההר: ״לאחר 35 שנים באזור ההר, זו השריפה השנייה בגודלה שראיתי כאן, הרוח החזקה יצרה סופה של אש, והלהבות הגיעו לעשרות רבות של מטרים, מאז השריפה בשער הגיא. עוצמת האש ומהירות התפשטות האש לא זוכר מראות כאלה״.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד