בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תיעוד:

ההרס במעוז אסתר כוחות הביטחון קברו רכב בעפר

במהלך ההרס השבוע, הפכו כוחות הביטחון רכב שהיה במקום על גבו, וקברו אותו בעפר. גם בהרס שבוצע סמוך לישוב יצהר לפני כחודשיים קברו הכוחות בעפר את חלקי המבנה שהרסו. "האלימות של רשויות האכיפה מגיעה לשיאים חדשים"

  • יח"צ
  • כ"ו סיון תש"פ - 13:28 18/06/2020
גודל: א א א
(גאולת ציון בחזון ובמעש)
(גאולת ציון בחזון ובמעש)

בפעם השניה בתוך חודשיים קוברים כוחות הביטחון רכוש מתיישבים בעפר, ללא סיבה הנראית לעין.

במהלך ההרס במעוז אסתר הסמוך לכוכב השחר בבנימין ביום שני השבוע, הפכו כוחות הביטחון רכב שהיה במקום על גבו, ולאחר מכן קברו אותו בעפר.

גם לפני כחודשיים, במהלך הרס שכונת קומי אורי הסמוכה ליצהר בשומרון, קברו כוחות הביטחון חלקי מבנה של משפחה אותו הרסו. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שלח תלונה בשם המשפחה למחלקת פניות הציבור בפיקוד מרכז, אולם בתשובה שקיבל מיועמ"ש יו"ש לא היתה התייחסות לטענתו כי לא היתה הצדקה לגרימת הנזק כתוצאה מקבירת חלקי המבנה בעפר.

כאמור, השבוע קברו כוחות הביטחון רכב שמיש השייך לאחד הבחורים המתגוררים בגבעה. עו"ד יאדו שלח מכתב ליועמ"ש יו"ש, סא"ל להט שמש, בו כתב "השאלה מתחדדת נוכח העובדה שהיום 15.6.20 קברו כוחות מג"ב רכב במעוז אסתר. כעת מתעוררת השאלה אם מדובר בפרקטיקה של קבירת רכוש, שכן קשה להאמין כי קבירת הרכוש בשני אירועים נפרדים וסמוכים בזמן היתה צירוף מקרים".

עוד הוסיף עו"ד יאדו "אבקש אפוא לדעת האם הינך עומד מאחורי פרקטיקה זו כפי שהתבטאה בשני הפינויים הנדונים, ורואה בה פרקטיקה חוקית, או אם בכוונתך להכווין את הכוחות לחדול מהתנהלות זו".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו מסר "האלימות של רשויות האכיפה נגד חרדים ונגד מתיישבים היא תופעה גלויה, שמדי יום ביומו מגיעה לשיאים חדשים. הפיכת הרכב על ידי הטרקטור היא על פני הדברים פיגוע שנאה שבוצע במדים, אך לא נראה כי במסגרת רשויות האכיפה קיימים גורמים מרסנים כך שהגדרים נפרצים והוליכם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד