בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הורי העצורים לריבלין: "מי יגן על ילדנו?"

הורי העצורים פנו לנשיא המדינה לאחר שזה גונן על התנהלות השב"כ וביקשו להיפגש עמו: "השב"כ מענה את בנינו בעינויים השמורים לטרוריסטים מסוכנים"

  • יח"צ
  • ד' שבט תשע"ט - 09:04 10/01/2019
גודל: א א א
רובי ריבלין. ארכיון (דוברות הכנסת)
רובי ריבלין. ארכיון (דוברות הכנסת)

בעקבות דבריו השבוע של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בעניין הביקורת הנשמעת על ארגון השב"כ ועל פעולותיו, פנו הורי הנערים העצורים בשב"כ במכתב אל הנשיא בבקשה להיפגש עימו ולהציג בפניו את שעוברים הקטינים במהלך החקירות.

במכתבם מסבירים ההורים שלילדיהם אין שום קשר לאירוע המיוחס להם, ומדובר בילדים ממשפחות הנאמנות למדינה ולמוסדותיה.

כמו כן מותחים ההורים ביקורת על התנהלות השב"כ וטוענים שהחוקרים מתעלמים מראיות מוצקות, ובכל זאת ממשיכים לחקור את הנערים תוך שימוש בעינויים קשים.

"אנו, הורי הילדים העצורים בשב"כ, פונים אליך מלב אל לב" פתחו הורי הנערים את מכתבם אל נשיא המדינה. "בימים אלו בנינו עוברים חקירות קשות , בהם משתמשים כנגדם באמצעים אלימים האמורים להיות שמורים לחקירתם של טרוריסטים מסוכנים".

"אנו ובנינו היקרים איננו מחבלים" כתבו ההורים. "כולנו משפחות נורמליות וממלכתיות, המחנכות לנאמנות למדינה ולמוסדותיה, לשמירת החוק, לשרות בצבא, להתנדבות ולנתינה.

בנינו היקרים הינם נערים נורמטיביים, הלומדים בישיבה, ואת זמנם הפנוי בתחביבים שונים ככל נער רגיל. כולנו נגד טרור ואלימות בכל צורותיה, ושמחים בתמיכתך מערכות הביטחון המגינות עלינו".

"אולם כאן אנו סובלים מהתעמרות קשה מצד גורמים במחלקה היהודית בשב"כ, אשר סימנו את ילדינו כאשמים במעשה שאינם קשורים אליו כלל.

המחלקה היהודית מתעלמת מהאליבי המוצק שיש לילדים, איננה מעלה בחקירתם כל הוכחה לאשמתם, ובינתיים עלולים להיגרם להם נזקים נפשיים קשים. במקביל מנהלת המחלקה היהודית מתקפת הסברה מרושעת ומסולפת כנגד ילדינו וכנגד המוסד החינוכי בו הם לומדים".

עוד הוסיפו ההורים במכתבם כי הם אינם מרוצים מהדרך בה נעשית החקירה בשב"כ. "אנו חשים כי לצערנו אין כאן רצון אמיתי לחקר האמת. שמירה על זכויות הנחקרים, ובוודאי קטינים, הינה מיסודות הדמוקרטיה. בטוחים אנו כי גם אתה שותף לעמדתנו זו.מי יגן על ילדינו? גם לקולנו יש זכות להישמע!"

"ידוע לכולם כי תמיד דלתך פתוחה, ויודע אתה להעניק אוזן קשבת ורגישה לכלל אזרחי המדינה. אנו מבקשים בכל פה להיפגש איתך ולהציג בפניך את תחושותינו" סיימו ההורים את מכתבם.

כזכור, במהלך דברים שנשא הנשיא ריבלין באירוע השבעת שופטים שהתקיים בבית הנשיא השבוע, נאמר "בימים אלה עומד השב"כ בקו האש. אין דמוקרטיה ללא ביקורת, אבל עלינו להישמר ממתקפה חסרת אחריות על האנשים שתפקידם להגן על ביטחון ישראל מאיומים". עוד הוסיף הנשיא ריבלין: "אני יודע כי שלום ישראל ואזרחיה הוא הדבר היחידי העומד לנגד עיניהם".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד