בע"ה כ"ג אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"האדמה הזו שלנו"

נתיב האבות: הסתיים פינוי בתי השכונה

כ-20 נפגעים בפינוי, רובם בבית האחרון בו התבצרו צעירים שקראו לשוטרים לסרב פקודה. עצורים במחאות על הפינוי ברחבי הארץ - תיעוד ויומן אירועים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט סיון תשע"ח - 08:23 12/06/2018
גודל: א א א עדכון אחרון: כ' תמוז תשע"ח - 15:03 03/07/2018

תחילת הגירוש בנתיב האבות (מטה המאבק נתיב האבות)

צפו: פינוי הבית האחרון בשכונת נתיב האבות. צילום: יואב סלומון 


גירוש תושבי נתיב האבות - יומן מתעדכן
 

21:11 שני מפגינים נעצרו בשכונת נתיב האבות לאחר שסירבו להתפנות

21:08 חוננו: צומת בה"ד 3 שתי עצורות במהלך הפגנה במקום

21:05 מפגין יהודי נעצר בצומת יצהר במהלך מחאה, כך דיווח ארגון חוננו

21:00 שני עצורים בצטמת קריית ארבע במהלך הפגנה נגד הפינוי

20:34 כ-50 מפגינים בשעה זו בכיכר בה"ד 3 בשומרון ובצומת יצהר במחאה על ההרס בנתיב האבות

20:10 נכון לשעה זו עדיין מתבצרים כ-30 איש בבית משפחת ברלב בנתיב האבות, כך דיווחה סוכנות TPS.  כ-20 איש נזקקו לטיפול רפואי במהלך היום, 13 מהם שוטרים ו7 מתיישבים.

19:10 עשרות מפגינים חסמו את הכביש הסמוך לגשר המיתרים בכניסה לירושלים

17:00 עשרות נערים עדיין מתבצרים בבית משפחת בר לב, ושוטרים מפנים אותם אחד אחד. הנערים קוראים לשוטרים לסרב פקודה ולא להשתתף במעשי ההרס והגירוש.

16:50 כ-15 מפגינים מוחים בצומת רחלים בשומרון על ההרס והגירוש בנתיב האבות

16:30 סמוך למגדלי עזריאלי בתל אביב נערכת בשעה זו הפגנה במחאה על ההרס בנתיב האבות

15:27 פינוי בית משפחת דנהאייר הסתיים. בני המשפחה הסירו את המזוזה מפתח הבית ועזבו אותו בפעם האחרונה. עד כה פונו 14 בתים מתוך 15, ושוטרים עדיין עוסקים בפינוי בית משפחת בר לב.

15:20 עשרות מפגינים חסמו את צומת הכניסה לעיר בירושלים במחאה על ההרס והפינוי בנתיב האבות. המפגינים הבעירו צמיגים וארבעה מהם נעצרו בידי המשטרה.

15:15 המשטרה דיווחה כי שלושה שוטרים נפצעו קל לאחר שבבית האחרון בנתיב האבות נתקלו כוחות ההרס בהתנגדות של המתבצרים בבית. לדברי המשטרה נתקלו השוטרים ב"ידויי אבנים, בקבוקים וחפצים אחרים לעבר הכוחות".

12:06 13 בתים פונו מיושביהם. במרבית הבתים יצאו התושבים באופן עצמאי, חלקם בשירה וניגון

בבית משפחת דנהייר התמקמו עשרות נערות ושוטרים החלו בגרירתן והוצאתן מן הבית. גם לבית משפחת נוי ובית משפחת בר לב הגיעו עשרות נערים שחלקם אזקו עצמם זה לזה.

במרבית הבתים יצאו התושבים בשירה ובניגון. ארגון חוננו דיווח על ארבעה עצורים בפינוי ששלושה מהם שוחררו בשטח. עורכי הדין של הארגון מסייעים לעצורים.

על פי ההערכות, כ-3,000 איש שהו בנתיב האבות נכון להבוקר. חלקם העבירו בישוב את הלילה בלימוד, תפילה, ריקודים והכנות לפינוי.

מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ערן ניב, יחד עם מפקדי מג"ב נועדו הבוקר עם ראשי ההתיישבות במקום, והם מתאמים את תהליך הפינוי וגירוש המשפחות מבתיהן.

תיעוד: קציני צה"ל ומג"ב מתאמים עם המתיישבים את תהליך פינוי והרס נתיב האבות (צילום: רביד חכמון/TPS)

 

אמש (ב') התאספו אלפים לעצרת מחאה בשכונה. בין משתתפי העצרת רבנים, פוליטיקאים ואישי ציבור, ותושבים ותומכים מרחבי הארץ. לעצרת הגיעו יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, וח"כים נוספים.

התושבים הזמינו את הציבור להגיע לסייע להם גם ביום הפינוי, אך הפינוי יתנהל בצורה מתואמת מראש עם הצבא וכוחות ההרס והגירוש. המשפחות שבתיהם יהרסו יועברו לשכונת הקראווילות שהוקמה עבורם סמוך לישוב.

צפו: הקול מובן - נתיב האבות

"האדמה הזו היא שלנו"

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון אמר בעצרת המחאה וההזדהות: "נמצאות כאן משפחות שעומדות להקריב את ביתם על מזבח שלטון החוק. חוק שאין לו חוק, אין לו משפט, אין לו צדק, אין לו מוסר ואין לו ערכים. חוק שקובע שיהודי שבנה בית על אדמתו צריך לקום וללכת בגלל מתקפה אלימה של ארגונים שכל מטרתם היא לזרוק אותנו מכאן.

יש לי חדשות בשבילם: האדמה הזו היא שלנו, האבנים האלה הם שלנו, גם הקוצים האלה הם שלנו. על גביהם נבנה מחדש לא 15 בתים ולא 150 , אלא 400 בתים. וזו רק ההתחלה.

מי שתקף אותנו מהתחלה לא יישן. הוא רק גרם לנו לבנות, להיבנות ולצמוח. בגוש שעליו מסרנו את נפשנו ועליו מימשנו את זכות השיבה שלנו, ריבונות ישראל תתממש במלואה ובמהרה, בגוש עציון ובכל חבלי המולדת. אנחנו כאן כדי לתמוך ולוודא שהבטחות הממשלה לבנייה במקום יתממשו במהרה"

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד