בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החקלאות מחזקת את האחיזה בצפון השומרון

אנשי ארגון השומר יו"ש הגיעו לביקור בחוות מעוז צבי הסמוכה למבוא דותן. "הדבר החשוב ביותר הוא להתנדב להגיע לשטח ופשוט לעזור לחקלאים"

  • יח"צ
  • ט' שבט תש"פ - 12:13 04/02/2020
גודל: א א א

בישוב שהוקם על ידי צבי שלף הי"ד בצפון השומרון, צומחת קהילה של 18 משפחות.  אברהם קלנר ומשפחתו, להם 4 ילדים שהקטן בהם נולד לפני ימים ספורים שיהיה במזל טוב, מגדלים במקום עדר כבשים.

העדר, שמונה 300 כבשים, חולש על שטחים עצומים באזור מבוא דותן ושומר על אלפי דונמים. אברהם מספר שהמאבק על השטח הינו מאבק יום יומי "אין יום ואין לילה", כלשונו.

"שטחי החווה אותם חוצה נחל חדרה מתפרסים על מספר גבעות ועמקים והם כה גדולים עד שניתן להקים בהם עיר", מספר בארגון השומר יו"ש. "נחל חדרה זורם עכשיו והאדמה מלאה בפטריות מאכל ורקפות, השקדיות גם כן החלו פורחות והמראה מלבב. אברהם מסייר בשטח בכל מזג אוויר שומר על החיות ועל האדמות".

האתגרים העומדים בפני קלנר גדולים והאמצעים דלים. כאן בדיוק נכנס לתמונה ארגון השומר יו"ש המסייע לחקלאים מהר חברון ועד צפון השומרון.

מתנדבים מכל רחבי הארץ מגיעים לשמירה בלילות, תלמידי מוסדות מגיעים לימי עבודה מרוכזים. אביחי סויסה מנכל הארגון מספר כי "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לנוח, יש חקלאים בשטח שצריכים אותנו, הם עוסקים במשימה לאומית אנחנו מסייעים גם באוכל וציוד הגנתי לחוות".

"הדבר החשוב ביותר הוא פשוט להתנדב להגיע לשטח ופשוט לעזור לחקלאים", אומר סויסה. "אני רואה את  המתנדבים בשטח בלילות החורף הקרים וזה פשוט מחמם את הלב, גם את/ה יכולים להתנדב" מוסיף סוויסה לסיום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד