בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחאה נמשכת: מאות הפגינו בדרישה להקים ועדת חקירה

מאות בני אדם הפגינו אמש (ג') ברחבי הארץ בדרישה להקים ועדת חקירה חיצונית ובחינת הריגתו של אוהביה סנדק ז"ל בידי שוטרים. אישי ציבור ורבנים מבקרים במאהל המחאה בירושלים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט טבת תשפ"א - 10:24 13/01/2021
גודל: א א א

מעל שלושה שבועות חלפו מהרג הנער אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים, והמחאות לא עוצרות. אמש (שלישי) יצאו מאות מפגינים למחות על הרג הנער ולדרוש את הקמתה של ועדת חקירה חיצונית שתבדוק את התנהלות ימ"ר ש"י ותחקור את הרג אהוביה ז"ל בן ה-16.5.

בגשר המיתרים בירושלים הפגינו עשרות בני נוער ופעילים. 3 מהפעילים עוכבו ושוחררו לאחר זמן קצר. בנוף איילון התקיימה הפגנה בכניסה ליישוב, גם גם רב היישוב הרב גדעון בנימין השתתף בהפגנה.

בצומת לכיש דיווחו המפגינים כי ניידת בילוש משטרתית פגעה ודרסה נער שהפגין במקום, הנער לא נזקק לטיפול רפואי.

הפגנות נוספות התקיימו בבת ים, נוף הגליל, צומת קוממיות, צומת שילה, אריאל, מבשרת ציון ובמקומות נוספים.

בירושלים ממשיך לפעול מאהל המחאה מול המשרד לביטחון פנים, בצמוד למטה הארצי. במהלך היום פקדו את המקום עשרות פעילים ותומכים. יו"ר המטה הלאומי בליכוד, נתן אנגלסמן הגיע למקום וקרא לשר הבט"פ אמיר אוחנה לעשות צדק ולהודיע על הקמת ועדת חקירה בלתי תלויה לבירור הארוע החמור של הריגתו של אהוביה ז"ל ע"י ימ"ר מחוז ש"י.

הרב יהודה ליבמן מהשומרון, מסר במקום שיעור לתלמידי הישיבות הנמצאים במקום. הרב יהודה ליבמן "באתי היום למאהל המחאה מול המטה הארצי להשתתף יחד עם התלמידים שנמצאים כאן, בלימוד תורה, בזעקה ובמחאה לתקן את העוול הנורא של מותו של האהוביה סנדק הי"ד בקריאה לצדק ובקריאה לתיקון העוול".

"למדנו ביחד על משה רבינו שהוא לא היה אדיש למה שקורה סביבו, הוא ראה עוול הוא יצא לראות בסבלות אחיו וזעק.

"גם אנחנו ממשיכים בדרכו של משה רבינו ודורשים שהעוול הזה ייפסק שהרדיפה תיפסק ושבעז"ה תקום ועדת חקירה אמיתית ותבטל את העוול הזה, את החוסר צדק הזה שבאמת במקום להפוך את הנערים  האלו לאות סמל ומופת רודפים אותם. בעז"ה מאמינים שהצדק יצא לאור ונזכה לראות את זה באמת קורה."

גם אריה קינג, סגן ראש עיריית ירושלים הגיע למקום "אני נמצא פה בכיכר מול המטה הארצי של המשטרה עם מלח הארץ הנערים שנמצאים פה במאהל לזכרו של האהוביה סנדק ז"ל שנהרג על ידי כוחות המשטרה ביהודה ושומרון, ואני קורא לכולם להגיע לפקוד את האוהל לחזק את המשפחה, לחזק את חברים של האהוביה, לחזק את ההיתיישבות היהודית בכל חבלי ארץ ישראל. מה שנכון ליהודה ושומרון נכון גם לנגב נכון גם לגליל נכון גם לגולן נכון גם למזרח ירושלים.

"המאבקים שהנוער הנפלא הזה פה מתמודד איתם ביהודה ושומרון זה אותם מאבקים שנערים אחרים ומתיישבים אחרים מתמודדים איתם עם אותם ישמעאלים במקומות אחרים בחבלי ארץ ישראל.

"לכן אני קורא לכל מי שבעד ההיתיישבות  כל מי שבעד חקירה רצינית שמה שקורה במח"ש כל מי שבעד חקירה חיצונית למקרה ההרג של אהוביה סנדק להגיע לפה במשך כל שעות היממה להגיע לפה לחזק ולהיתחזק".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד