בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחאה על הריגתו של אהוביה סנדק – מתפשטת לצה"ל

תמונתו של אהוביה סנדק הוחרמה מצעיר שהגיע ללשכת הגיוס ומועמד לגיוס אחר הצהיר על "המהפכה התודעתית" כלשונו שיעשה בצה"ל. חיילים צילמו עצמם עם תמונותו של אהוביה סנדק ז"ל

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"ז טבת תשפ"א - 08:21 11/01/2021
גודל: א א א

לאחר שפרסמנו כאן בקול היהודי על הליך ההדחה שנפתח כנגד חייל צה"ל בחטמ"ר שומרון לאחר שהעלה סטטוסים בווצאפ האישי שלו ובו קריאה להעמיד לדין את השוטרים שהרגו את אהוביה סנדק ז"ל, מגיעים לקול היהודי דווחים על חיילים נוספים המביעים מחאה בנושא.

כך למשל, מספר חיילים הצטלמו עם מדים, פעמים בתוך בסיס צבאי, כשהם אוחזים בתמונתו של אהוביה סנדק ז"ל.

באירוע אחר, מועמד לגיוס תושב קרית ארבע, הצהיר בסרטון שפרסם כי הוא מתכוון להסביר לכל חבריו בצה"ל את ההסבר בין אוהב לאויב. לדבריו, צריך ליצור "מהפכה תודעתית בעניין מיה אויב ובמי צריך להילחם", כלשונו.

מועמד לגיוס הגיע ללשכת הגיוס בירושלים כשברשותו תמונתו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, לצד מודעות המסבירות כי שוטרים מימ"ר ש"י הם אלו שהרגו את סנדק ז"ל.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בלשכת הגיוס הוחרמו ממנו תמונותיו של סנדק וכן המודעות.

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי, כי "המלש״ב הנ״ל לא התייצב בלשכה לאחר שזומן מספר פעמים להשלמת הליכי הצו הראשון ואי לכך הוצא נגדו צו 12 בכדי שיתייצב בלשכה".

"המלש"ב הגיע ביום רביעי (6.1) ללשכה ובזמן שהמתין לביצוע ההליכים בלשכה חילק פליירים עם תמונת חברו ודיבר נגד המשטרה, השוטר בלשכה הסביר לו כי הוא אינו יכול לחלק פליירים ברחבת הלשכה ואי לכך לקח ממנו את הפליירים".

"נציין כי המלש״ב לא שיתף פעולה עם ההליכים בלשכה ואף השחית את השירותים בכך שכתב על הקיר משפט נגד המשטרה. לאחר שהשוטר הוציא אותו מהלשכה, החזיר לו את הפליירים שנלקחו".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד