בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחלקה היהודית מתעללת באברהם יאיר ירד

כבר 75 ימים שאברהם יאיר ירד עצור במעצר מנהלי בתנאים קשים ללא ראיות או משפט. בנוסף עוד כ-20 צעירים תחת צווי הגבלה מנהליים

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ד סיון תשפ"ב - 14:15 23/06/2022
גודל: א א א
אברהם יאיר ירד  (צילום מסך - רשתות חברתיות)
אברהם יאיר ירד (צילום מסך - רשתות חברתיות)

כבר 75 ימים שאברהם יאיר ירד, צעיר כבן 19 מהישוב יצהר שבשומרון, מוחזק במעצר מנהלי ללא ראיות או ניהול הליך פלילי רגיל.

אלא שלמחלקה היהודית בשב"כ, שביקשה משר הביטחון גנץ לחתום על צו המעצר המנהלי נגד ירד, לא מספיק המעצר, והם דואגים לכך שירד ישהה בתנאים קשים ביותר.

ירד שוהה בתאי הפרדה המיועדים לענישה של זמן קצר, בלי מניין, בלי אפשרות לבצע שיחת טלפון אפילו לבני משפחתו. במקור עצורים מנהליים היו אמורים לשהות בתנאים הטובים ביותר בשב"ס, וכך גם בוצע עד לפני מספר שנים.

אלא שבמחלקה היהודית בשב"כ החליטו לנצל את תקופת המעצר המנהלי בכדי להתעמר בעצור.

יש לציין כי ירד, שכאמור לא נשפט, לא הועמד לדין וודאי שלא הורשע, שוהה בתנאים אלו כאשר מחבלים מורשעים רוצחי יהודים חוגגים בכלא באגפים פתוחים, ארוחות שחיתות ופלאפונים מוברחים.

מלבד ירד ישנם כיום כעשרים צעירים יהודים, חלקם נשואים ובעלי משפחות, הנתונים בהגבלות מנהליות שונות כתוצאה מצווים עליהם חתמו אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס ואלוף פיקוד העורף אורי גורדין. חלק מהצעירים מורחקים מיהודה ושומרון, חלקם נתונים במעצרי בית מלאים או ליליים, ובנוסף נאסר עליהם לשוחח עם רבים מחבריהם.

כל הצווים הוצאו מכח תקנות מימי המנדט הבריטי ומבלי להציג ראיות או לנהל הליך משפטי רגיל.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ מסר בתגובה למעצרו של ירד כי "מישהו פה הלך לאיבוד. השימוש הפוליטי בשבכ ובמעצרים מנהליים עבר כל גבול. יש בלבול נוראי בין אוהב לאויב והשימוש הדרקוני במעצר מנהלי לא חוקי נגד אזרחי ישראל חייב להפסק.  מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית וצעדים שכאלו מתאימים למשטרים אפלים. אני קורא לשר הביטחון גנץ להתעשת ולעצור את העוול. אין לנו מדינה אחרת, אל תדרדרו אותנו לתהום".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מסר לקול היהודי בתגובה: "צווים מנהליים כנגד אזרחים ישראלים הם דבר שהדעת לא סובלת, בטח שלא נקבל אכיפה בררנית כלפי תושבי השומרון לעומת שאר חלקי הארץ. זוהי שערורייה ולא נקבל אותה.  אותה מערכת אכיפה לא מסוגלת להשתמש בצווים מנהליים כלפי אנסים ורוצחים אבל ידם קלה על ההדק כשמדובר בתושבי יו"ש כאילו מדובר באויבי הארץ ולא בחלוצי הארץ אני דורש להפסיק את השימוש בצווים מנהלים כלפי תושבי יו"ש ואת הבדיחה העצובה הזו על חשבון שלטון החוק".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד