בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הממשלה אישרה הקמת יישובים בדואים בנגב

הממשלה אישרה הבוקר את הצעתה של איילת שקד לפיה יוקמו שלושה יישובים בדואים בנגב. ח"כ בן גביר: "הממשלה מכרה את הנגב לאחים המוסלמים ומפקירה את ההתיישבות ביהודה ושומרון".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח חשון תשפ"ב - 15:05 03/11/2021
גודל: א א א
(קרדיט: רשות הבדואים)
(קרדיט: רשות הבדואים)

הממשלה אישרה הבוקר (ד') את הצעתה של שרת הפנים איילת שקד, לפיה יוקמו שלושה יישובים בדואים בנגב. על פי המתווה, 70% מאוכלוסיית הפזורות יחתמו על התכנסות לישובים החדשים.

יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר, תקף את החלטת הממשלה: "הממשלה מעודדת בהחלטתה בנייה בלתי חוקית ומכרה את הנגב לאחים המוסלמים תמורת חברות בקואליציה". 

בן גביר הוסיף: "מדובר בחרפה, הממשלה הפקירה את ההתיישבות הצעירה, הפקירה את הבנייה לחרדים, אבל למנסור עבאס משלמת במזומן ומפנקת בהקמת יישובים לתפארת. בזיון".

ח"כ ינון אזולאי מש"ס תקף את החלטת הממשלה: "איילת שקד - שום הדלפה מישיבות הממשלה לא תכסה על פשעייך על הקמת שלושה ישובים בנגב, בשעה שהבית של יעל שבח עדיין לא מוסדר".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

ראש המועצה האזורית שומרון מוחה על ההחלטה להסדיר 3 כפרים בדואים בזמן שכ 46 ישובים צעירים ביהודה ושומרון ובהם עשרות אלפי בני אדם נותרו ללא הסדרה: "אני דורש להפסיק את האפליה ולאשר קודם כל את ההתיישבות הצעירה" אומר דגן "יש לאשר את ההתיישבות הצעירה החלוצית לפני פורעי החוק הבדואים. הלב נשבר לראות ילד שצריך להמנע מחימום בחורף כדי לא להפיל את החשמל בבית או אמא שנמנעת מלחמם בקבוק לתינוק שלה מפני שילד אחר שלה זקוק לבגדים יבשים, אי אפשר להשאר אדיש אל מול העוול הזה. 18,000 ילדים עומדים לעבור חורף קשה נוסף, ללא תנאי מחייה בסיסיים. 

 אני קורא לנפתלי בנט: אשר עכשיו את הסדרת ההתיישבות הצעירה ואספקת תנאי חיים בסיסיים לאנשים הללו. לאף אחד לא מגיע לחיות כך בטח לא לחלוצים שבונים את הארץ שהלכו בשליחות המדינה לבנות עשרות ישובים"

איתי זר, מי שהקים את הישוב הצעיר חוות גלעד וממובילי המאבק להסדרת ההתיישבות הצעירה: "תחושה קשה. שהממשלה שבראשה עומדים אנשי התיישבות אמיתיים, ומהסיבות שלהם מסדירים 3 כפרים לא חוקיים בדואים. בהיקף של הרבה יותר מכל ההתיישבות הצעירה, ואותנו מותירים ללא מים וחשמל מוסדרים".

"עצוב מאוד שההתיישבות הצעירה שהיא חוד החנית של החלוצים של המאה ה 21 נשארים חורף נוסף ללא מים וחשמל מוסדרים וללא מרכיבי בטחון. צרכים הומניטרים בסיסיים. אפילו חכ אביתיסאם מרענה ממפלגת העבודה סבורה שחיבור ההתיישבות הצעירה למים וחשמל הוא עניין הומניטרי. לא ייתכן שימינה ותקווה חדשה יעמדו שמאלה ממנה".

פורום ההתיישבות הצעירה בתגובה להסדרת היישובים הבדואים בנגב: ״זהו יום עצוב למדינת ישראל. שרים שהתחייבו לייצג את המחנה הלאומי בממשלה ושאך לפני שנה עמדו בפרץ ומנעו את הסדרת היישובים הבדואים עד שתוסדר ההתיישבות הצעירה, הפקירו היום אלפי משפחות אשר פועלות בשליחות המדינה". 

הציונות הדתית בתגובה לאישור הממשלה: "הקמת יישובים לבדאווים, חוק החשמל, מיליארדים לתנועה האיסלמית וההתיישבות הצעירה עוד מחכה לישיבת הממשלה הראשונה. אוי לבושה".

אורטל פרלמן שמואלי וג'ולי קייט מראשי "הפורום לקידום הנגב" מסרו בתגובה לאישור: "החלטת הממשלה הזו מוכיחה כי התושבים הבדוואים בישראל הינם אזרחים עתירי זכויות. כעת, על הממשלה להוכיח לתושבי הנגב כי זכותם לחיים בביטחון תמומש. יש לצאת למבצע איסוף כלי הנשק הלא חוקיים במגזר הבדואי תוך החזרת המשילות לנגב. זו לא זכות אלא חובה. מגיע לילדינו עתיד בטוח. די להפקרות בדרום".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד