בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המנהל האזרחי צפוי להרוס גבעה בבנימין

על פי מידע שקיבלו התושבים מגורמים שונים צפוי המנהל האזרחי להרוס מחר בתי גבעה מתחדשת בבנימין הסמוכה לכוכב השחר. במקום ביתו של זוג טרי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אייר תשע"ט - 10:37 03/06/2019
גודל: א א א
אחד מהמבנים הצפוי לההירס  (צילום: עמישב מלט)
אחד מהמבנים הצפוי לההירס (צילום: עמישב מלט)

המנהל האזרחי צפוי להרוס מחר את בתי התושבים בגבעה הסמוכה ליישוב כוכב השחר בבנימין, כך עולה ממידע שקיבלו התושבים מגורמים שונים בימים האחרונים.

תושבי הגבעה סיפרו לקול היהודי כי לפני מספר שבועות תלו פקחי המנהל צווי הריסה על בתי הגבעה בכוונה להורסם. התושבים ניסו לפעול בשיתוף עם גורמים שונים למניעת ההרס. יש לציין כי בגבעה מתגורר זוג צעיר שאך התחתן לפני מספר שבועות וכן מתגוררים בגבעה למעלה מ-10 בחורים. 

התושבים נטעו במקום בשנים האחרונות מטע עצי פרי ושדות חיטה ובעקבות איומי ההרס העבירו מהמקום אך לאחרונה עדר כבשים גדול אותו רעו באיזור וסייעו לחיזוק הנוכחות היהודית באיזור מזרח בנימין.

בגבעה קוראים היום לתומכים רבים להגיע מחר לגבעה ולעכב את ביצוע הרס בית הזוג הצעיר ושאר בתי התושבים.

בהודעה שהוציאו התושבים כתבו: חאן אל אחמר? הצחקתם אותנו... ממשלת הימין מתכננת להרוס מחר את בית משפחת שליסל, יחד עם 4 המבנים שבגבעה. מי אנחנו? גבעה צעירה סמוך לכוכב השחר, אחרי נסיונות רבים וקשיים בשנים האחרונות, בט"ו בשבט האחרון הצלחנו בשעה טובה לתקוע יתד בשטח. בגבעה ישנה משפחה צעירה - משפחת שליסל, מבנה בית כנסת מצופה אבן, ואוהל של בחורים המסורים להחזקת המקום, עדר צאן ומטע צעיר. המקום התפתח במהירות והפך לפינה יפהפייה שמשלבת יישוב הארץ תוך כדי מאבק יום יומי. מול השתלטות של בדואים על אדמות לצד הפרחת שממת המדבר.

סביבנו פזורים מאהלים רבים בלתי חוקיים של בדואים שנוגסים עוד ועוד באדמת הארץ הטובה שהמנהל האזרחי מעלים מהם עין. כעת חרב ההרס מונף על המקום היפה הזה, בכוונת המנהל האזרחי להרוס את המקום הזה כבר מחר!!!".

לפני כחודש במבצע משטרתי ענק שלא נראה כמוהו בשנים האחרונות הרסו כוחות הבטחון את גבעת מעוז אסתר הסמוכה. במבצע נטלו חלק כ-600 שוטרים ועלה החשש כי בכוונתם לבצע הרס בכל הגבעות הסמוכות. במהלך ההרס נעצרו צעירים וצעירות באלימות רבה.  

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד