בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
נגמרו המילים:

המנהל החרים שלט מחאה של רגבים בחאן אל אחמר

צפו: אנשי רגבים הציבו שלט מחאה על כך שהמדינה ממאנת לפנות את הכפר הלא חוקי. המנהל מיהר לפתע לאכוף את החוק - על היהודים

  • יח"צ
  • י"ט אדר תשע"ט - 16:47 24/02/2019
גודל: א א א

אנשי תנועת רגבים הגיעו לכביש ירושלים ים המלח, על מנת להציב שלט סמוך לחאן אל אחמר, במחאה על אזלת היד של הממשלה בכל הקשור לאכיפת פסק הדין של בג"ץ שאישר את הריסת המאחז הבלתי חוקי שנבנה על ידי הרשות הפלסטינית. 

שלט המחאה עוצב כשלט המדמה שילוט של פרויקט בנייה ממשלתי ומעוטר בסמלי משרד ראש הממשלה, האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית. בשלט נכתב באירוניה, כי היזם והמבצע הינה הרשות הפלסטינית, האדריכל, הינו סלאם פיאד - ראש הממשלה לשעבר ברשות הפלסטינית, הפיקוח והייעוץ המשפטי באחריות האיחוד האירופי, ואילו משרד ראש הממשלה אחראי על האבטחה ויחסים בין לאומיים. 

תוך זמן קצר מתחילת עבודות ההצבה, הגיעו למקום פקחי המנהל האזרחי מלווים במספר ניידות משטרה. אלו החליטו להחרים את השלט וציוד ההתקנה, בטענה כי מדובר בבניה בלתי חוקית, ועל אף כי במרחב הכביש מוצבים מאות שלטי חוצות באין מפריע.

בתנועת רגבים אומרים: "האירוע האבסורדי הזה ממחיש יותר מכל את ההתנהלות ההזויה של מדינת ישראל כאשר פעולות אכיפה על הצבת שלט מבוצעות מיידית ואילו חאן אל אחמר עומד על תילו כבר שנים ארוכות, צווי ההריסה לא ממומשים ופסק הדין החלוט שהוציא בג"ץ הפך ללעג וקלס, כאשר הממשלה נמנעת מלבצע פעולות אכיפה במקום ולממש את שלטון החוק. נתיב האבות כן, חאן אל אחמר לא".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד