בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המנהל פינה מאחז - הערבים שרפו וחגגו

המנהל האזרחי הרס נקודת התיישבות חדשה בשומרון. זמן קצר לאחר מכן עלו למקום עשרות ערבים שהציתו רכוש וחגגו ניצחון. בנוסף ברשות מתכננים מאבק על ציר דטרויט

  • אלחנן גרונר
  • כ' אב תש"פ - 09:01 10/08/2020
גודל: א א א
פוסט שעלה בדף הפייסבוק של המשרד לענייני גדרות והתנחלויות ברשות על האירוע (צילום מסך פייסבוק)
פוסט שעלה בדף הפייסבוק של המשרד לענייני גדרות והתנחלויות ברשות על האירוע (צילום מסך פייסבוק)

ברשות הפלסטינית ובכפר דיר שרף הסמוך לשבי שומרון חגגו בסוף השבוע האחרון ניצחון מקומי, אשר הוגש להם על מגש של כסף בידי המנהל האזרחי.

בשבועות האחרונים עלו מספר נערים לנקודה הסמוכה לישוב שבי שומרון והקימו במקום מבנה. ערבים מהכפר דיר שרף הסמוך התלוננו על כך למנהל האזרחי וביום חמישי האחרון הגיעו למקום כוחות מנהל ומג"ב והרסו את הגבעה.

אלא שבכך לא הסתיימו האירועים. כעבור זמן קצר הגיעו למקום עשרות ערבים ועמם טרקטור. הללו החלו לחרוש את האדמות בהן הוקמה נקודת ההתיישבות החדשה, וכן גרמו נזק לציוד של הנערים ואף שרפו את חלקו.

במקום התפתח עימות וחיילים שהגיעו לנקודה חצצו בין היהודים לערבים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

מי שחגג את הניצחון הערבי היה וואליד אסאף, השר לענייני גדרות והתנחלויות ברשות הפלסטינית. בדף הפייסבוק שלו הוזמנו ערבים גם לאירוע נוסף שנערך ביום שישי האחרון במקום.

אסאף והרשות הפלסטינית מנסים בשנים האחרונות שובו ושוב להילחם בנקודות התיישבות יהודיות חדשות, וזאת לצד השתלטות על שטחים אסטרטגיים באמצעות הקמת מבנים לא חוקיים, סלילת דרכים ועבודות חקלאיות. פעמים רבות משתפים הללו פעולה עם אנרכיסטים מהשמאל הרדיקאלי. לצד זאת הם מפעילים לחצים על אנשי המת"ק של צה"ל, והלו נכנעים פעמים רבות ללחצים והורסים נקודות התיישבות יהודיות.

דוגמה נוספת למגמה זו ניתן לראות בישיבה שנערכה בשבת האחרונה במועצת הכפר עקרבה במהלכה נידונו דרכי פעולה למאבק לפתיחת 'ציר דטרויט' הסמוך לישוב איתמר.

בישיבה השתתפו נציג המשרד לענייני גדרות והתנחלויות ברשות, מושל שכם ונציגי הכפרים עקרבה ויאנון. ציר דטרויט סגור מזה שנים לתנועת ערבים בשל סכנות ביטחוניות הכרוכות בכך. לאחר ההצלחה בהשתלטות על תל ארומה בחודשים האחרונים, נראה כי ברשות הפלסטינית מעוניינים להיכנס למאבק נוסף באזור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד