בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המסורת לא תישבר - ריקוד הדגלים יתקיים במתכונת קורונה

  • יח"צ
  • כ"ז אייר תש"פ - 07:24 21/05/2020
גודל: א א א
ארכיון
ארכיון

לאחר דיון משפטי ארוך, בפני הרכב שופטים בבג"צ, הגיעו מארגני ריקוד הדגלים המסורתי להסכמה עם נציגי המשטרה על פיה ריקוד הדגלים יתקיים במתכונת קורונה.

במסגרת האירוע, תתקיים שרשרת אנושית מסביב לרוב שערי העיר העתיקה, כולל על טיילת החומות עד לשער שכם, וזאת בהשתתפות כ-700 איש. בשרשרת יעמדו המשתתפים עם דגלי ישראל וישמרו על כל כללי האירוע. סוכם כי ההגעה לאירוע תיהיה בהרשמה מראש, מגבעת התחמושת. לאור ההסכמה החלו המארגנים לערוך רישום להשתתפות באירוע באתר טיקצ'אק - ריקודגלים תש"פ.

בנוסף, תתקיים שיירת רכבים ארוכה ומרכזית, בהשתתפות מאות רכבים אשר תצא מחניון טדי, ותסתובב ברחבי העיר, ותקיף את העיר העתיקה. המכוניות והמשאיות בשיירה יהיו עם דגלי ישראל, מוזיקה ומסכי ענק, גם לשיירה זו יהיה חובה להירשם באתר מראש.

בנוסף, יסתובבו ברחבי העיר משאיות עם מוזיקה ומסכי ענק שישמחו את תושבי ירושלים ביום חגה, המשאיות יחלקו דגלי ישראל לתושבי העיר במספר שכונות.

בסיום השרשרת והשיירה תתקיים עצרת בכותל המערבי בהשתתפות כ-450 איש שירשמו מראש.

מעמותת עם כלביא נמסר "גם השנה בע"ה נחגוג עם ירושלים ביום חגה, ונבטא בצורה הטובה ביותר במצב הזה את איחודה של העיר. יש להירשם לאירועים מראש באתר טיקצ'אק, אנו מתנצלים מהציבור הגדול שלא יוכל להגיע ולהשתתף באירועים, ומזמינים את כולם להצטרף ולהיות איתנו בשידור החי מהאירוע."

בעתירה יצגו את עמותת עם כלביא עו"ד נתי רום ועו"ד הלל ברק שמסרו "לשמחתנו גם השנה, ככל 30 השנים האחרונות המסורת לא תישבר וחגיגות ריקוד הדגלים יערכו כמתוכנן במתכונת קורנה. אנו מודים למשטרה על נכונותה לאפשר את הצעדה המסורתית וקוראים לכל החוגגים לשמור על עצמם ועל יתר החוגגים ולשמור על הנחיות הריחוק".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד