בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המצור על קומי אורי האורך בשנה נוספת

לאחר שנה וחצי של מצור ופגיעה בשכונת קומי אורי, האלוף תמיר ידעי חתם על צו המאריך את המצור בשנה נוספת. "ענישה קולקטיבית מהסוג הגרוע ביותר"

  • יח"צ
  • ב' אדר תשפ"א - 07:52 14/02/2021
גודל: א א א

אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי חתם על צו המאריך את המצור הצבאי על שכונת קומי אורי ביצהר בשומרון.

לאחר למעלה משנה וחצי של מצור המטל על קומי אורי בשל צו צבאי, האריך אלוף הפיקוד ביום שישי האחרון את הצו למשך שנה שלמה נוספת. את המצור אוכפים שוטרי מג"ב המוצבים דרך קבע בכניסה לשכונה.

המצור שמוטל כאמור זה שנה וחצי, פוגע קשות בשגרת חייהם של המשפחות המתגוררות במקום, בכך שאינו מאפשר לאנשים שאינם תושבי השכונה להיכנס אליה. כך למשל מנועים תושבי השכונה להיעזר בשירותים בסיסיים, דוגמת בייבי סיטר לילד, טכנאי גז או שיפוצניק.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

ביום חמישי האחרון פנו שורת חברי כנסת בדרישה לאלוף הפיקוד להימנע מהארכת המצור, שאותו כינו "ענישה קולקטיבית חמורה" כנגד משפחות השכונה שאינן חשודות בדבר.

תושבים מיצהר שהפגינו בימים האחרונים כנגד המצור, תקפו בחריפות את הארכת הצו בידי האלוף: "הטלת מגבלות על משפחות שאינן חשודות בדבר, היא ענישה קולקטיבית מהסוג הגרוע ביותר".

"לא יתכן שמערכת הביטחון במדינת ישראל, תחזיק במשך שנתיים שכונה שלמה כבת ערובה, אך ורק כי לדעתה הדבר ימנע חיכוכים באזור. לכל אזרח במדינת ישראל מגיע זכויות בסיסיות, ורק בשל היותם מתיישבים, זכויותיהם הבסיסיות נרמסות ברגל גסה", אמרו.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד