בע"ה כ"ו אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה איימה על איש ימין לא להגיע להפגנה שאושרה על ידה

שלושה בלשים הגיעו הבוקר לביתו של איש ימין, יועץ תקשורת ודובר ארגון להב"ה, והזהירו אותו שלא להגיע להפגנה חוקית המתקיימת היום בירושלים. "אני מודיע לך שאין לך מה להגיע - תיקח את זה לאיזה כיוון שאתה רוצה".

  • יח"צ
  • כ"ג סיון תשפ"א - 15:10 03/06/2021
גודל: א א א
הכנות להפגנה, למצולמים אין קשר לכתבה (דוברות המשטרה)
הכנות להפגנה, למצולמים אין קשר לכתבה (דוברות המשטרה)

השוטרים, שהגיעו לביתו של איש הימין ללא צו, ביקשו ממנו להציג בפניהם תעודת זהות. לאחר מספר דקות בהן החזיק הקצין בתודת הזהות, הוא שב אל מפתן הדלת, ושאל את האיש "מה הכוונה שלך היום למצעד, אתה מגיע או לא מגיע"? זה השיב לו: "אני לא חייב להגיד לך אם אני מגיע או לא מגיע. אני אומר לך שמתקיימת היום הפגנה חוקית שמאושרת על ידי משטרת ישראל. אם אני אגיע להפגנה זו זכותי המלאה, ואני מתריע בפניך שאם אתם תעשו משהו בניגוד לחוק, אני אתבע אתכם". 

לאחר מכן, איים הקצין: "אני מודיע לך שאין לך מה להגיע לכיוון המצעד היום. תיקח את זה לאיזה כיוון שאתה רוצה". איש הימין שאל את הקצין מה יקרה אם יגיע, וזה השיב: "אתה בן אדם בוגר. אני הודעתי לך מה שהייתי צריך להודיע לך. אני אומר לך שאין לך מה לחפש באיזור ההפגנה". 

בתגובה לדברים, שלח ח"כ איתמר בן גביר פניה דחופה למפקד מחוז י-ם, ודרש ממנו להורות לשוטרים להפסיק לאלתר להלך אימים על אזרחים ולפעול בניגוד לחוק.

בן גביר מציין במכתבו כי האיש שימש בעבר כיועץ התקשורת שלו, וכתב למפקד המחוז: "אני רואה בחומרה את דבריו של הקצין, שאף לא הזדהה בפניו של איתמר. התנהגותו והדברים שאמר מקובלות במדינות טוטליטריות ובמשטרים אפלים – לא במדינה דמוקרטית".

"אני דורש ממך להנחות את השוטרים בשטח לא לנהוג בניגוד לחוק, לא להלך אימים על אזרחים שומרי חוק, ולא לבצע מעצרי שווא – ולאפשר את חופש ההפגנה והמחאה. כמו כן, אני מביא לידיעתך את העובדה שאיתמר עוכב בידי המשטרה בשנת תשע"ז כאשר היה בדרכו להפגין נגד המצעד, תבע את המשטרה באמצעותי – וזכה בפיצויים בסך אלפי שקלים בגין עיכוב שווא".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

מארגון להב"ה נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה את הניסיון של המשטרה לשבש את ההפגנה שהיא עצמה אישרה, ולהלך אימים על אזרחים שומרי חוק. ידע כל שוטר שיעכב או יעצור אזרחים שיגיעו להפגין על פי חוק – שתוגש נגדו תביעה אזרחית באופן אישי. אנו קוראים לציבור לא להירתע מהניסיונות של המשטרה לשבש את ההפגנה, ולהגיע בהמוניו להפגין נגד המצעד".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 72 מהשבוע האחרון