בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה החרימה את רכבו של זארוג - והשמידה הרכב בגריטה

רכב שהחרימה משטרת ישראל נעלם ולא הושב לבעליו בתום תקופת ההחרמה. התושב הגיש תביעה לבימ"ש. הבוקר נחשף כי הרכב הושמד בגריטה

  • יח"צ
  • כ"ז אב תש"פ - 17:27 17/08/2020
גודל: א א א
החרמת רכב ביצהר, ארכיון (הקול היהודי)
החרמת רכב ביצהר, ארכיון (הקול היהודי)

תביעה ע"ס 45 אלף ₪ הוגשה ע"י תושב יצהר לבימ"ש השלום בירושלים כנגד משטרת ישראל בגין איבוד רכב שהחרימה. 

בכתב התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו,  נטען כי המשטרה החרימה את רכבו של התובע בחודש אפריל 2019, אך לא החזירה לו אותו בסיום מועד ההחרמה שנקבע ע"פ חוק. בעקבות כך פנה התובע למשטרה בבקשה להשבת רכבו – אך משטרת ישראל לא השיבה לבקשתו, ובקשה להחזרת הרכב הוגשה לבימ"ש. בסופו של הליך קבע בימ"ש כי על המשטרה להשיב את הרכב לבעליו. רק אז הודיעה המשטרה כי הרכב נעלם. 

"הנתבעת לא קיצרה הליכים ולא טרחה ליידע את התובע כי רכבו נעלם כבר במועד הראשון שנדרשה על ידי ביהמ"ש למסור עמדתה אלא משכה את התובע עוד חודש וחצי בלי רכב ובלא לומר לו כי אין לו מה לצפות לקבל לידיו את הרכב אשר משום מה נעלם ואבד", נכתב בתביעה.

"התובע נתקע בלי רכב ולא מצא רכב סביר שמתאים ליכולותיו הכספיות ולצרכיו עד ליום בו סוף סוף מצא ורכש התובע רכב". נכתב עוד.

התביעה התייחסה גם לאחריותה של חברת 'שגריר' שהייתה אמונה על שמירת הרכב: "לפי הודעת הנתבעת לביהמ"ש. שגריר היא שהתרשלה בשמירה על הרכב ובהתאם לכך נושאת שגריר באחריות שומר שכר לפי חוק השומרים".

הבוקר הגיבה המשטרה לפניית כתב גלי צה"ל שחר גליק כי הרכב הושמד בגריטה וכי הנושא נמצא בבדיקה.

עו"ד מנשה יאדו מארגון 'חוננו', המייצג את התובע, מסר: "משטרת ישראל אמורה הייתה להחזיר לתובע את הרכב בחודש אוקטובר 19, אולם רק לאחר סדרה של בקשות שהגשנו - דיווחה לביהמ"ש במרץ 20 כי הרכב נעלם. הרשלנות ברורה וכך גם הנזק, התנהלות של המשטרה והנסיבות תמוהות ומכאן התביעה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד