בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה חזרה בה מהגשת כתב אישום נגד תושב יצהר

פרקליטות המשטרה הודיעה לבית המשפט על חזרתה מהגשת כתב אישום כנגד תושב יצהר שבביתו התבצר נריה זארוג בזמן הרחקתו מהשומרון. עו"ד פולסקי "הרבה תיקים שמוגשים כנגד נערי הגבעות והמתיישבים היו ראויים שלא יוגשו כלל".

  • יח"צ
  • ז' חשון תשפ"ב - 14:12 13/10/2021
גודל: א א א

בוטל כתב האישום נגד תושב יצהר, שבביתו התבצר נריה זארוג במתקן מתכת לפני כשנתיים בעת שהיה מרוחק מאזור השומרון. עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו שייצג את בעל הבית בירך על החלטת הפרקליטות לחזור בה מכתב האישום. 

"אנחנו מברכים את יחידת התביעות של שומרון , שבידיים נקיות בחנה מחדש את התיק, והחליטה לחזור בה מכתב האישום. אנחנו מקווים שמכאן ואילך אותה מדיניות עניינית תאומץ ואנחנו נשמח להפעלת שיקול הדעת הנ"ל במקרים דומים. הרבה תיקים שמוגשים כנגדי נערי הגבעות והמתיישבים היו ראויים שלא יוגשו כלל. אנחנו מקווים שזוהי תחילתה של מדיניות ראויה", אמר עו"ד פולסקי.

בכתב האישום המדובר פורטו שלבי האירוע "ביום י"ב חשון תש"פ, (10.11.19) הגיע נריה לביתו של הנאשם ביישוב יצהר. בעת כניסת השוטרים לקומת הקרקע בבית, שם שהה באותה העת הנאשם עם ילדיו, הציגו לנאשם את צו המעצר. במעמד זה שאל אחד השוטרים את הנאשם מי גר בקומה העליונה בביתו, והנאשם השיב "לא יודע"".

לפי כתב האישום, נריה התבצר בעליית הגג של התושב "מששמעו השוטרים קולות של דפיקות פטיש מעליית הגג, עלו במדרגות המובילות לעליית הגג, דפקו בדלת וצעקו מספר פעמיים "משטרה, לפתוח", אך דרישתם לא נענתה. משפרצו השוטרים את דלת הכניסה לעליית הגג, נוכחו לגלות כי מאחוריה הונחה רשת ברזל עם שרשראות ומנעולים שמנעה מהם את הכניסה לתוך עליית הגג. לאחר שהשוטרים השתמשו בערכת הפריצה ונכנסו לתוך גג ביתו של הנאשם, שם הבחינו בנריה כבול למתקן ברזל".

השוטרים החלו לפעול על מנת לחלץ את נריה מהמתקן בו התבצר באמצעות שימוש בערכות פריצה שונות, ומשלא צלחו הוזעקו אל הבית כוחות כיבוי והצלה שהגיעו למקום עם כלים מיוחדים. רק לאחר כחמש וחצי שעות חולץ זארוג מהמתקן והמעצר הושלם. 

"במעשיו המתוארים לעיל סייע הנאשם לנריה להפריע לשוטרים בעת מילוי תפקידם ולהכשילם בכך", הואשם תושב יצהר בכתב האישום.

עו"ד פולסקי מארגון חוננו תקף בזמנו את הגשת כתב האישום "מדובר בכתב אישום מופרך ואפילו מגוחך. מעולם לא נתקלתי בכתב אישום שבו הואשם נאשם בעבירה של סיוע לעבירה של הפרעה לשוטר, בפרט בנסיבות האלו שלא ברור כלל איזה סיוע נעשה".

פולסקי פירט את הבעייתיות בכתב האישום "משטרת ישראל במאבקה נגד נריה זרוג איבדה כל רסן: את תחושת ההגינות, את תחושת הצדק ואת שיקול הדעת המשפטי. אני אציין שמדובר בכתב אישום שעוסק בפרשייה של נריה זארוג בה הוצא כנגדו צו אלוף דרקוני, שביקש לסלק אותו מביתו ללא כל הצדקה, צו שנתקל במחאה עזה מצד גורמים בכירים בהתיישבות לרבות ראש מועצת שומרון יוסי דגן, כך שלא ברור למה הוגש בכלל כתב האישום הזה, ובוודאי שלא ברור כיצד מוגש ‏כתב אישום כנגד אדם אחר שבכלל לא ברור מה עשה ואיך הוא קשור בכלל לאירוע. עצם זה שזארוג שהה בביתו לא ניתן לייחס לו כל עבירה".

כאמור, לאחרונה החליטה יחידת התביעות של משטרת שומרון על ביטול כתב האישום המדובר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד