בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בין שתילת הנשק בעיסאוויה לעלילות פרשת דומא

המשטרה העדיפה לשמש כמוסד יח"צ במקום להיצמד בנאמנות לחוק והביאה לשתילת הנשק בבית הערבי בעיסאוויה - יתכן שכך נהגה גם בחקר פרשת דומא?

  • דוד אור שחר
  • ז' אב תשע"ט - 21:04 08/08/2019
גודל: א א א
(צילום: דוד אור שחר)
(צילום: דוד אור שחר)

חשיפת עיתון 'הארץ' לפיה המשטרה הסליקה נשק בביתו של ערבי מעיסאוויה על מנת לייצר סצנה בסדרת טלוויזיה מכה גלים.

השבוע חשף כתב 'הארץ' ניר חסון כי המשטרה הטמינה נשק מסוג M-16 בביתו של ערבי מעיסאוויה על מנת לצלם את מציאת הנשק בסדרת הטלוויזיה 'מחוז ירושלים' ששודרה לאחרונה. הסדרה מציגה את פעילותם של האגפים השונים במשטרת מחוז ירושלים במלחמתם בטרור ובפשיעה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

בקטע הסרט המדובר נראים שוטרים העורכים חיפוש באמצעות כלב בבית ערבי בעיסאוויה ובמהלכו מגלים נשק צה"לי. אלא שבצו החיפוש אותו השאירו השוטרים בבית נרשם כי לא אותר דבר, מה שהוביל בסופו של דבר לחשיפת התרמית. 

החשיפה המטרידה מעלה חשש נוקב בקרב גורמים שונים כי אולי המשטרה מתנהלת באופן דומה גם בתיקים אמיתיים. "אם כך מתנהלת המשטרה לעיני המצלמות, כיצד היא מתנהלת בחדרי חדרים?", שאל עיתונאי מוכר בחשבון הטוויטר שלו.

תיק דומא, המתנהל בימים אלה בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד הוא בין התיקים הכבדים ביותר בהם עלו ספיקות רבים בנוגע לאמינות הראיות שהציגה המשטרה. לאורך המשפט עלו שוב ושוב כשלים שונים המפקפקים את אמינות כתב האישום. החל מכמות האנשים שביצעו את המעשה, מקום הימצאו של עמירם בליל האירוע, סוג הכתב שנמצא בזירה, ריב החמולות הארוך המתנהל בדומא ועוד.  

שוחחנו עם אורי קירשנבאום המלווה את תיק דומא מטעם עמותת חוננו. לדבריו התנהלות המשטרה הפועלת להשיג יח"צ ויוקרה ציבורים במקום נאמנות לשלטון החוק אינה חדשה.

"מה שנחשף אתמול אכן מזעזע ומטריד אבל צריך להבין שזה דבר שמאפיין לצערנו את התנהלות המשטרה", אומר קירשנבאום.

"המשטרה, כמו גם שאר מערכות אכיפת החוק, שמים את עצמם בצורה מאוד משמעותית במקום של יח"צנות ויוקרה ציבורית שבאה במקום נאמנות לייעוד המקורי שלהם - חקירת האמת והוצאת הצדק לאור".

לדברי קירשנבאום, שהמדובר בפעילי ימין יחס המשטרה מחפיר שבעתיים. "היחס לתיקים שקשורים לפעילי ימין הוא מחפיר ובתיק דומא הדבר התרחש בצורה חמורה הרבה יותר".

"החיצים נורו ובעקבותיהם המטרה סומנה. שעה לאחר האירוע הכריזו כולם שמדובר ב"טרור יהודי" וכל מערכות אכיפת החוק התיישרו בשביל להצדיק את העניין. הצתות חוזרות ונישנות בחמולת דוואבשה לא הצליחו לשכנע את המשטרה והשב"כ לבחון ברצינות כיוון חקירה אחר".

לדבריו היטפלות גורמי החקירה כאשר בראשם המחלקה היהודית בשב"כ לעמירם בן אוליאל נועדה על מנת לכסות את ערוותה של המערכת. "עמירם נפל קורבן לעלילה זדונית שנועדה לכסות את ערוותם של גופי החקירה. כל הראיות בתיק סותרות את כתב האישום ההזוי שהוגש נגדו מלבד ההודאה שהוצאה ממנו בעינויים".

"ברור שהיו בזירה לפחות שני אנשים, שהמציתים הגיעו ברכב, שבוצע וידוא הריגה ועוד שלל דברים שעומדים בסתירה מוחלטת לכתב האישום. הדברים האלה עלו בצורה מאוד בולטת בחקירתם של חוקרי המשטרה בתיק שנאלצו להודות על דוכן העדים שהממצאים שהיו בידיהם סותרים את עובדות כתב האישום שהוגש".

"אני מקווה שהציבור יתעורר להבין שהמשטרה רחוקה מאוד מנורמות עבודה מקצועיות ומהימנות ובפרט בתיקים שכל התקשורת וצמרת המדינה להוטה לקבל כבר את הטרף", סיים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד