בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנשק החדש של צה"ל נגד "נוער הגבעות" – "בואש"

שעה קלה לפני כניסת יום הכיפורים פיזרו שוטרי מג"ב חומר "בואש" במאחז 'מגיני ארץ'. לאחרונה החל צה"ל להשתמש בחומר נגד מתיישבים

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"א תשרי תשע"ח - 13:54 01/10/2017
גודל: א א א
התזת בואש על מאחז אור האורות (הלבנים) לפני מספר שבועות (הקול היהודי) צילום: הקול היהודי
התזת בואש על מאחז אור האורות (הלבנים) לפני מספר שבועות (הקול היהודי) צילום: הקול היהודי

המאבק של צה"ל והמשטרה במאחז "מגיני ארץ" שבשומרון לא נפסק גם בערב יום כיפור, ונראה כי בחטיבת שומרון ובמג"ב החליטו לחזור ולהשתמש בחומר "הבואש" נגד המקום.

ביום שישי בבוקר הגיעו כוחות משטרה וצבא מלווים בשופל צבאי ומכת"זית מלאה בחומר הבואש, לגבעת מגיני ארץ הנמצאת בעלייה להר ברכה.

לאחר שמספר ניסיונות פינוי הסתיימו מבלי שצה"ל הצליח להרוס חצי מהמבנה שבגבעה הבנוי מבטון ואבן מקומית, החליטו בצבא להתיז חומר מסוג בואש על המקום, פעולה שבוצעה לאחרונה בידי קצין הגמ"ר מחטיבת שומרון גם במאחז הלבנים הסמוך, ופעם אחת לפני מספר שבועות גם במגיני ארץ.

הכוחות החלו בפריצת דרך למאחז באמצעות השופל, אולם בשלב מסויים נתקע הכלי הכבד ולאחר זמן מה החליטו הכוחות לעזוב את המקום לאחר שהתיזו באמצעות ה"בואש" חומר מסריח לכיוון המבנה אך ללא הצלחה מרובה.

אלא שבצה"ל לא ויתרו וכשעה לפני השקיעה הגיעו חמישה שוטרי מג"ב עם ג'ריקנים של חומר הבואש ושפכו אותם בתוך המבנה.

מאוחר יותר, סמוך לשקיעה, הגיעו שוטרים בני מיעוטים לגבעה לאחר שדווח על התקרבות ערבים לגבעה. לדברי התושבים, השוטרים החליטו לרדוף דווקא אחר הנערים, על פי אחת העדויות עם אקדחים שלופים. משלא תפסו אף אחד מהנערים, החרימו השוטרים מהמבנה מצלמת וידאו שהיתה במקום, וזאת ללא צו או עילה חוקית נראית לעין.

יש לציין כי למרות חומר הבואש, שהו בגבעה התושבים גם ביום הכיפורים.

בנוסף מדווחים בגבעת מגיני ארץ כי רכז המחלקה היהודית בשב"כ המכנה את עצמו תמיר, ערך שיחות אזהרה לחמישה נערים שנעצרו בשבוע האחרון במקום, והבוקר התקשר לנער נוסף המתגורר בגבעה ואיים עליו שתושבי הגבעה "לא יעשו בלגאן".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד