בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסתה בחסות הכנסת: "תנו לנו רשות להפעיל נשק"

השמאל הקיצוני ערך בכנסת דיון בנושא 'אלימות המתיישבים'. יו"ר מר"ץ, כינה את נוער יו"ש 'נוער הזוועות'. אל ההסתה הצטרף חיים שדמי שאמר "תנו לנו רשות להפעיל נשק, אנחנו נעשה את העבודה". דגן: "אם הוא היה איש ימין הוא כבר היה עצור".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח כסלו תשפ"ב - 18:41 22/11/2021
גודל: א א א
(צילום: שלו שלום/TPS)
(צילום: שלו שלום/TPS)

היום נערך בכנסת דיון של השמאל הקיצוני בשיתוף פעילים אנרכיסטים בנושא 'אלימות המתיישבים'. יו"ר מר"ץ, ניצן הורוביץ כינה את הנוער מיהודה ושומרון 'נוער הזוועות'. אל הסתת שר בממשלה הצטרף חיים שדמי, פעיל שמאל קיצוני, שאמר שהשמאל צריך לעשות את העבודה עבור הפלסטינים "תנו לנו רשות להפעיל נשק, אנחנו נעשה את העבודה עבור הפלסטינים" וזכה למחיאות כפיים מעשרות פעילי שמאל קיצוני. חה"כ בן גביר הציעה לבאי הכינוס לעמוד דקת דומיה לזכר אלי קיי שנרצח אתמול. דגן: "זהו פרצופו האמיתי של השמאל הקיצוני. לאחוז בנשק, לעשות את העבודה בשביל הפלסטינים". 

 את הדברים אמר בכנס שהוא חלק מקמפיין אותו מובילים ארגוני השמאל הקיצוני בהם יש דין ושלום עכשיו, המבקש להכפיש את ההתיישבות ביהודה ושומרון ולצייר את המתיישבים כ"אלימים". 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הביע את הזעזוע העמוק מהדברים ודורש מהמשטרה לעצור את שדמי בגין הסתה: "נחשף פרצופו האמיתי של השמאל הקיצוני. זו האמת על אנשים שרוממות אחוות העמים הדו קיום והשלום בלשונם - אך שנאה ושטנה שאין כמותה בפיהם ובמעשיהם. אם חיים שדמי היה איש ימין הוא כבר היה עצור".

"פעיל השמאל הקיצוני הקורא לאחוז בנשק ו"לעשות את העבודה עבור הפלסטינים", וזוכה למחיאות כפיים מעשרות פעילי שמאח קיצוני היושבים באולם - זהו הפרצוף האמיתי של השמאל הקיצוני. התוספת שבסוף דבריו על כך ש"לא נפגע באף אחד" היא מעניינת בצמוד לדברים המזעזעים שנאמרים על "אחיזה בנשק ולעשות את העבודה עבור הפלסטינים". 

"כל אדם הגון לא רק איש ימין או תומך התיישבות צריך להשמיע את קולו. לא מפתיע שעשרות פעילי שמאל קיצוני יהודים שישבו באולם מחאו כפיים, בעוד שדווקא השר המוסלמי עיסאווי פריג', אמר לו ש"הגזים ונסחף בדבריו"  זהו פרצופו האמיתי של השמאל הקיצוני". 

"הדברים הללו מצטרפים לדברי השנאה האיומים שהשמיע חבר הכנסת מוסי רז, מזכל שלום עכשיו לשעבר ובהם קרא לקחת ילדים מהישובים הצעירים ביוש ולהעביר אותם למשפחות אומנה. אלו ואלו הפרצוף האמיתי של השמאל הקיצוני שרוממות השלום ואהבת האדם בפיהם, אולם בפועל הם מלאי שנאה והסתה כרימון". 

ח"כ איתמר בן גביר נכנס לכנס השמאל בכנסת, והחל לשאת נאום מדוע מדברים על אלימות ולא מזכירים את הרצח אמש. לא מזכירים אלימות נגד מתיישבים, חיילים, שוטרים. בן גביר הציע למתכנסים לעמוד דקת דומיה לזכר הנרצח, במקום פרצה מהומה.

תלונה הוגשה נגד חיים שדמי בגין הסתה לאלימות. בתלונה שהוגשה על ידי שי גליק מנכ"ל בצלמו, נכתב: "דבריו של שדמי הינם הסתה ברורה לאלימות וסיכון חיי אדם. אין ספק שככל שיהיה נשק בידי שדמי וחבריו יתכן מאוד פגיעה ממשית בחיי תושבי האזור יהודים וערבים כאחד. כבר למדנו כולנו שמילים יכולות להרוג".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "בכוונתנו לפעול מול כלל גורמי הביטחון למיצוי הדין עם שדמי או כל מי שמסית נגד אזרחי ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד