בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הערבים התפרעו - צה"ל הרס נקודת התיישבות חדשה באזור

סמוך לרחלים, התפרעו עשרות ערבים בשבוע שעבר ועקרו עצים, בהפגנה שאורגנה בידי הרשות הפלסטינית. הבוקר, כוחות צה"ל הרסו נקודת התיישבות חדשה באזור.

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' סיון תש"פ - 16:22 24/05/2020
גודל: א א א
המבנה שצה"ל הרס הבוקר (מזמור ליקסנברג/TPS)
המבנה שצה"ל הרס הבוקר (מזמור ליקסנברג/TPS)

כוחות משטרה, צה"ל ומשמר הגבול, יחד עם פקחי המנהל האזרחי, הגיעו הבוקר לנקודת התיישבות חדשה סמוך לישוב רחלים בשומרון, והרסו את המבנה במקום.

כמו כן, פקחי המנהל האזרחי הותירו במקום צו המודיע על החרמת ציוד הבניה במקום. כמו כן, הודיעו פקחי המנהל האזרחי כי יהרסו בקרוב מבנה מאבן מקומית, 'חושה', במקום.

בשבוע שעבר, הגיעו לאזור עשרות ערבים מהכפר סוויא הסמוך וכן מכפרים נוספים, במטרה להביע נוכחות ולהשתלט על השטחים באזור. ההפגנה, אורגנה בידי הרשות הפלסטינית והשר לעניינו גדרות והתנחלויות ברשות, ואליד אסאף.

המפגינים הערבים התפרעו ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל. החיילים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, אך לא מנעו את קיומה של ההפגנה האלימה.

לקול היהודי נודע, כי לאחרונה ערבים עקרו עשרות רבות של עצים שנטעו תושבי האזור. בין היתר, התושבים נטעו עצי זית, לימון, פומלות ועוד. הערבים שהתפרעו במקום, עקרו את העצים.

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה לקול היהודי, כי "היום (ראשון), ביצעה יחידת הפיקוח במנהל האזרחי פעילות אכיפה כנגד סככה אשר הוקמה בסמוך לרחלים שבשטח C, ללא ההיתרים והאישורים הנדרשים. נדגיש כי האכיפה בוצעה בהתאם לסמכויות והנהלים, וכן בכפוף לשיקולים המבצעיים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד