בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ נתן צו עיכוב ביצוע לפינוי כרמי משק אחיה

לאחר כוננות לעקירת הכרמים, הוציא אמש בג"ץ צו עיכוב ארעי למשך שבועיים. לקול היהודי נודע כי חיילים הנמצאים בטירונות ואימון מתקדם עודכנו כי ישלחו לחסום צירים בבנימין ובשומרון לקראת עקירת הכרמים. בצה"ל חוששים מסירובי פקודה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג תשרי תשפ"ב - 19:04 29/09/2021
גודל: א א א
(קרדיט: משק אחיה)
(קרדיט: משק אחיה)

בתוך החשש הכבד לעקירת מטעי משק אחיה בטרם ימסור בג"צ את החלטתו על מתווה הדחיה כפי שסוכם, הוציא בג"ץ צו עיכוב ביצוע עראי לפינוי ועקירת הכרמים בכפוך לסיכום המוקדם בין הצדדים.

לקול היהודי נודע כי חיילים ממספר חטיבות הנמצאים בטירונות/אימון מתקדם קיבלו הודעה שישלחו אותם לחסום צירים בבנימין ובשומרון לקראת עקירת הכרמים.

עוד נודע לקול היהודי כי בצה"ל חוששים מסירובי פקודה ואף נאמר לכמה חיילים כי הם לא יישלחו למשימה מחשש שיסרבו פקודה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

ראשי שדולת ארץ ישראל, ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק, מסרו קודם פרסום הצו: "בשעות האחרונות אנו עדים להתארגנות כוחות מאסיבית של הצבא על מנת לעקור ולהרוס 170 דונם של כרמים בעמק שילה, וזאת למרות שבפני בג"צ מונחת בקשת מתווה מוסכם וחתום הכולל בקשת דחיה לאחר שנת השמיטה ולפיו יועתקו הכרמים בהסכמה על ידי בעלי המשק". 

"אנו קוראים לשר הביטחון בני גנץ לחדול מיידית מהכוונה להרוס ולעקור את המטעים בטרם תינתן תשובה סופית מבג״צ בענין המתווה המוסכם. לא יעלה על הדעת שמדינת ישראל נשכבת על הגדר על מנת לדחות שוב ושוב פינוי נכון וראוי של בניה בלתי חוקית ערבית בחאן אל אחמר ומנגד רצה כאחוזת אמוק לעקור ולהרוס ללא תכלית שטח עצום של כרמים ומטעים בשעה שעניינם נמצא בפני שופטי בג״צ".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד