בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העתירה נמחקה - המגורשים יקבלו פיצויים

הבוקר (ד') המליצו שופטי בג"ץ על סילוק עתירת השמאל נגד מתן פיצויים למגורשי נתיב האבות, עפרה ועמונה והעתירה סולקה. שלמה נאמן "השכל הישר גבר"

  • דוד אור שחר
  • כ' אב תשע"ח - 11:47 01/08/2018
גודל: א א א
הרס נתיב האבות  (גלעד פילבר/TPS)
הרס נתיב האבות (גלעד פילבר/TPS)

שופטי בג"ץ המליצו הבוקר (ד') לעו"ד שחר בן מאיר שהגיש את העתירה מטעם ארגוני שמאל נגד תשלום הפיצויים למפוני עמונה, עפרה ונתיב האבות למשוך את עתירתו.

עוה"ד בן מאיר נענה להמלצת השופטים ובהתאם לכך הורה בג"ץ על מחיקת העתירה.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן מסר בתגובה להחלטה, "אנו מודים לבית המשפט העליון, שהפעם השכל הישר גבר והעתירה הקנטרנית של ארגוני השמאל הקיצוני נדחתה. תושבים שבתיהם נהרס בעקבות המתקפה המשפטית נגדם יוכלו להמשיך את חייהם בהתיישבות לבנות ולהיבנות בנתיב האבות בפרט ובגוש עציון בכלל. אנו נמשיך מהמקום הזה עם המבט קדימה להגשמת האידיאלים הציונים היהודים של יישוב הארץ ונשאיר את אויבינו על גל ההריסות שהם יצרו".

בערוץ 7 דווח כי בן מאיר טען בעתירתו כי החלטות הממשלה לפצות את המפונים הן בלתי חוקיות ומעודדות עבריינות ואי ציות לחוק. עוד נטען כי מדובר באפליה פסולה המעניקה הטבה כספית "לאזרחים מאד מסוימים של המדינה, בין היתר או אולי בעיקר כי אזרחים אלו 'מאיימים' על המדינה באי כיבוד פסקי הדין של בתי המשפט".

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר בתגובה להחלטת בגץ הבוקר (ג) לדחות את העתירה נגד הפיצויים למפוני נתיב האבות: "האנושיות ניצחה את האכזריות. ההתיישבות תנצח את העקירה. נמשיך לבנות בתחומי גוש עציון בפרט וביהודה ושומרון בכלל. 

עוד הוסיף סופר ואמר:"אנחנו מברכים את בג"צ שראה הפעם לנגד עיניו את ההגיון הפשוט ולא נתן לעתירה הזויה לעלות על סדר היום."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד