בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מפגינים למען ביטחון הנגב: "די להפקרות - זמן למשילות"

כ-100 בני אדם השתתפו אתמול בבאר שבע בהפגנה הראשונה של ה'ועד להצלת הנגב' תחת הכותרת: "די להיתמם - הנגב מדמם". רוביק דנילוביץ: "באתי לזעוק יחד איתכם את הזעקה של כולנו".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה ניסן תשפ"א - 14:28 07/04/2021
גודל: א א א
(צילום: הועד להצלת הנגב)
(צילום: הועד להצלת הנגב)

כ-100 בני אדם השתתפו אתמול בהפגנה הראשונה של הועד להצלת הנגב בבאר שבע תחת הכותרת "די להיתמם - הנגב מדמם".

המפגינים ביקשו להביע את מורת רוחם, בשעה שהושבעה הכנסת ה24, על הפגיעה המתמשכת בביטחונם של תושבי הדרום בעקבות התגברות מקרי האלימות, הדקירות והשודים בחודשים האחרונים. 

הם נשאו שלטים עליהם נכתב: "די להיתמם הנגב מדמם", "די להפקרות - זמן למשילות" ו-"תנו לישון בשקט".

מארגני ההפגנה ציינו כי המפגינים שבאו הם מכל קשת הדעות הפוליטיות. בין השאר הגיעו תושבים בדואים שנפגעים יום יום ממעשי האלימות, חברי מועצה מקומיות מהאזור, בני משפחת שיף שאביהם, אריה, ירה בפורץ שפרץ לרכבו,  פעילי תנועת "אם תרצו" ותושבים רבים שחווים על בשרם את מקרי התקיפה.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ הגיע לתמוך במפגינים ואמר: "כולנו יחד מאוחדים וזעקת התושבים נוגעת לליבי. באר שבע והנגב הם מפעל חיים. גדלתי כאן והתחנכתי כאן. אנחנו כאן ביחד ובאתי לזעוק יחד איתכם את הזעקה של כולנו".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בן שיף, בנו של אריה, אומר לקול היהודי: "גם בערד, כמו בלהבים, באר שבע, עומר ושאר ישובי הנגב - המשילות אבדה מזמן. נזנחנו ל"חסדיהם" של ארגוני פשיעה, והמשטרה יחד עם התושבים חסרי אונים. הגיע הזמן שמדינת ישראל תכבוש בחזרה את הנגב ותפעיל ריבונות על יותר מ-60 אחוז משטחה".

ג'ולי קייט, חברת הוועד להצלת הנגב וחברת המועצה המקומית מיתר אמרה: "הועד להצלת הנגב היא התארגנות א-פוליטית של תושבי ותושבות הנגב שמאסו במציאות הבלתי נסבלת של הפשיעה והיעדר המשילות בדרום. אנחנו נפעל בכל הערוצים הלגיטימיים בכדי להחזיר את הבטחון לילדינו, להחמיר את הענישה ולהבטיח תקציבים הנדרשים לבטחון. הממשלה לא יכולה עוד להתעלם מ-60% משטחה של ישראל. אנחנו לא נוותר עד שהמציאות שלנו תשתנה ונבטיח לילדינו עתיד בטוח".

ערן בר שושן, פעיל חברתי בבאר שבע וחבר הוועד להצלת הנגב הוסיף כי: "מדינת ישראל הפקירה אותנו לחסדי כנופיות פשע - אם הנגב לא חשוב לה אז שתבנה לנו בתי קבע במרכז ונתפנה מכאן, בן גוריון שלח את ההורים שלנו לנגב כדי שיתפסו את השטח וישמרו עליו אבל מאז המדינה שכחה אותנו ואין מי ששומר עלינו".

בילי כהן, חברת הוועד להצלת הנגב ותושבת המועצה האיזורית בני שמעון אמרה: "היום יום השבעת הכנסת ואין מפלגה אחת מימין ומשמאל שישבה בשלטון והיה לה את הכוח לשנות את המצב פה בנגב. במשך שנים מדינת ישראל מתעלמת באופן שיטתי ומסרבת להכניס את ידה אל "האש הבוערת". אנחנו כאן היום כדי להזכיר לנבחרי הציבור שלנו שקצנו  בדיבורים ואנו רוצים תוצאות ברורות נגד הטרור האזרחי שמופעל נגדנו".

(צילום: הועד להצלת הנגב)

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד